Arka – Wisła Płock

Przed nami spotkania dwudziestej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Pierwsze piątkowy pojedynek zostanie rozegrany w Gdynii, gdzie to miejscowa Arka o ligowe punkty zagra z Wislą Płock. Nieznaczonym faworytem tego boju są gospodarze, ale można się spodziewać, że bramek nie zabraknie.

Arka na pewno walczy o TOP 8 na koniec sezonu. Jednak, żeby to osiągnąć na pewno muszą regularnie punktować, a w szczególności wygrywać takie pojedynki. Z pewnością mają dobrą okazję, żeby się wreszcie przełamać, ponieważ nie zanotowali zwycięstwa w trzech ostatnich potyczek.

Jednak trzeba przyznać, że spokojnie stać Arkę na zdobywanie bramek w pojedynkach przed własną publicznością. Jednak nie da się ukryć, że będzie bardzo dużo zależało od dwójki zawodników Jankowski – Janota. Są to dwaj liderzy formacji ofensywnej. Wspomniany piłkarze wzajemnie się uzupełniają i dobrze rozumieją na boisku. Czego dowodem jest fakt, ze mają strzelone po siedem bramek.

WIsła Płock to nie jest ta sama drużyna co w poprzednim sezonie. Widać, ze odejście Brzeczka dało im się we znaki. Chociaż trzeba przyznać, ze obecna pozycja nie pokazuje ich potencjału. Spokojnie stać ich na znacznie więcej. Możliwości ku temu mają i to spore, ale muszą włączyć piąty bieg.

Problemem ich jest na pewno defensywa. Stracą sporą ilość bramek i to w każdym ze spotkań. Jak zobaczymy na ich ostatnie spotkania wyjazdowe to zaledwie w jednym z pięciu konfrontacji zachowali czyste konto.

Niewątpliwie bardzo dużo będzie zależało od brazylijczyka – Ricardinho. Jest to czołowa postać tego zespołu, a w dodatku umiejętności techniczne posiada i to spore. Jednak nie można zapominać jeszcze o takich graczach jak Merebashvili, Furman czy też Szymański.

Obie drużyny na pewno mają większy potencjał niż wskazuje to ligowa tabela. Jednak można się spodziewać, że jedni i drudzy będa chcieli zakończyć ten sezon wygranymi. Zarówno Arka jak i Wisła Płock bramki potrafią strzelać i oby to potwierdziły na boisku.

Wolves – Liverpool

Jedyny piątkowy pojedynek w angielskiej Premier League zostanie rozegrane na Molineux Stadium, gdzie to o ligowe punkty powalczą drużyny Wolves z Liverpoolem. Mimo, że gospodarze to nie jest drużyna do bicia, ale faworyt tego boju jest tylko jeden jest nim drużyna The Reds.

Gospodarze z pewnością będą walczyć o miejsca w TOP 10. Na chwilę obecną sklasyfikowani są na siódmej pozycji z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów. Jednak patrząc na układ w tabeli to maja zaledwie cztery punkty przewagi nad trzynastym zespołem.

Liverpool natomiast to ekipa, która za cel stawia sobie Mistrzostwo Anglii. Jednak na pewno nie będzie to łatwe do osiągnięcia, ale aby myśleć o tym sukcesie to na pewno takie spotkania na pewno muszą wygrywać.

Możliwści The Reds mają ogromne i spokojnie stać ich na zwycięstwo w dzisiejszym boju. Są na pewno znacznie lepiej ułożoną drużyną pod względem taktycznym. Widać balans pomiędzy ofensywą, a defensywą. Kadrowo również wyglądają znacznie lepiej, gdzie to mają w swoich szeregach takich zawodników jak Salah czy Mane.

MeczTypKursBukmacher
Arka – Wisła Płockpowyzej 2 bramek1.57Lvbet
Wolves – Liverpool21.45Fortuna
Poprzedni artykułTypy na piątek 21 grudnia
Następny artykułTypy na sobotę 22 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)