W piątkowy wieczór rozpocznie się druga seria zmagań w niemieckiej Bundeslidze. Jedyny z tych pojedynków będzie to spotkanie pomiędzy FC Koln z BVB. Nie da się ukryć, że faworytami tego boju są Ci drudzy, którzy nie powinni mieć najmniejszych problemów z wygraną.

FC Koln vs BVB: Typ i analiza

Obie drużyny w tym sezonie grają o zupełnie inne cele. Gospodarze niewątpliwe chcą utrzymać się w lidze. BVB po tym jak o „włos” przegrali Mistrzostwo Niemiec poprzednim sezonie chcą ten sukces osiągnąć w tym sezonie.

Patrząc na pierwsze spotkanie w tym sezonie tych ekip to zdecydowanie lepiej to wszystko wyglądało po stronie ekipy z Signal Iduna Park, któzy bez najmniejszych problemów pokonali Augsburg 5-1. Koziołki natomiast musieli uznać wyższość Wolfsburga przegrywając 2-1.

„BVB przewyższa swoich rywali przynajmniej o jedną klasę. Jeżeli zagra na takim poziomie co przed tygodniem to nie powinni mieć większych problemów z zanotowaniem zwycięstwa” – pisze ekspert portalu etypy.pl

Można powiedzieć, że podopieczni Favre przed tygodniem mieli pewne problemy w spotkaniu z Augsburgu. Przede wszystkim mowa pierwszej połowie, gdzie to mimo stwarzanych sytuacji bramkowych ciężko było je zamienić na gole. Jednak po zmianie stron to wszystko się już zmieniło i piłkarze Borussi byli znaczniej bardziej skuteczniejsi.

Widać, że BVB posiada ogromny potencjał w ofensywie. Podczas dzisiejszego spotkania powinni od pierwszej minuty zagrać Reus, Sachdo Hazard czy Alcacacer, których spokojnie stać na strzelenie bramki.

Betfan darmowy kod promocyjny

Koln trzeba przyznać, że ma możliwości, aby sprawić problemy mocniejszym od siebie rywalom. Jednak można powiedzieć, że BVB to zupełnie inny poziom sportowy praktycznie pod każdym względem. Zaczynając od potencjału, a na kadrze piłkarskiej kończąca.

Trzeba przyznać, że BVB ma taki potencjał oraz jest na tyle mocnym zespołem, że takie spotkania jest wstanie wygrywać i to bez najmniejszych problemów. Spotkanie stać podopiecznych Favre już na prowadzenie po pierwszych 45 minutach.

Reasumując, zdecydowanie mocniejszym zespołem jest BVB. Sezon ekipa z Signal Iduna Park rozpoczęła bardzo udanie dla siebie i w dzisiejszym spotkaniu stać ich na kolejną wygraną, ale może nie już tak wysoką. Jednak trzy punkty powinny powędrować do drużyny gości.

Spotkania FC KoLn – BVB można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl