Jedno z piątkowych spotkań w LOTTO Ekstraklasie zostanie rozegrane przy Łazienkowskiej w Warszawie, gdzie to Legia podejmie Miedź Legnica. Mimo, że Wojskowi nie prezentują się zbyt dobrze to są faworytami tego spotkania.


Ekstraklasa: Legia – Miedź – 1 marca

Ekstraklasa: Legia – Miedź – 1 marca

Legia obecnie zajmuje drugie miejsce w lidze mając czterdzieści dwa punkty. Myśląc o tytule Mistrzowskim nie mogą sobie pozwolić już na porażki. Po pierwsze strata do lidera wynosi siedem punktów. A po drugie w dwóch ostatnich bojach przegrali. Musieli uznać wyższość Cracovii oraz Lecha Poznań. W obu tych podopieczni Sa Pinto nic wybitnego nie pokazali.

Teraz czas wreszcie się przełamać. Tym bardziej, że te spotkanie rozegrają na własnym obiekcie, gdzie to w tym sezonie zanotowali pięć zwycięstw, trzykrotnie remisowali oraz tyle razy samo przegrywali. Wojskowi mieli problemy w każdym ze spotkań, gdzie w żadnym wypadku nie porywali swoją gra. Popełniali proste błędy, które rywale potrafili wykorzystać.

Jednak pod względem możliwości, doświadczenia czy klasy piłkarzy Legia jest znacznie mocniejszym zespołem od swoich najbliższych rywali. Wojskowi jak nie zlekceważą rywala i zagrają na takim poziomie co mają potencjał spokojnie powinni zdobyć trzy punkty. Tym bardziej, że grają na własnym obiekcie.

„Legia nie da się ukryć, że jest mocniejszym zespołem. Pod każdym względem górują nad najbliższym rywalem, ale muszą to potwierdzić na boisku, bo w ostatnich potyczkach nie szły im za dobrze” – pisze ekspert portalu etypy.pl

Miedź Legnica to beniaminek. Celem ich nadrzędnym w tym sezonie będzie utrzymanie się w lidze. Obecnie ten zespół sklasyfikowany jest na trzynastej pozycji z dorobkiem dwudziestu czterech punktów. Sytuacja nie jest ich za wesoła, ponieważ przewaga nad piętnastym zespołem wynosi zaledwie cztery punkty.

Do tego ten zespół na wyjazdach nic wybitnego nie pokazuje. Ponieważ ekipa Miedzi poza własnym obiektem zanotowała dwie wygrane, trzykrotnie remisowali oraz sześć razy do domu musieli wracać bez chociażby jednego punktu.

Można być pewnym, że przyjezdni będą chcieli sprawić niespodziankę i urwać punkty wyżej notowanej drużynie. Jednak ciężko też znaleźć plus przemawiający za tym zespołem. W tym sezonie ponosili już dwie bolesne porażki, gdzie to przegrali po 3-0 z Jagą oraz Zagłębiem. Owszem przed tygodniem zanotowali cenne zwycięstwo nad Wisłą Płock, ale trzeba podkreślić, że jedynie w pierwszej połowie podopieczni Nowaka radzili sobie w miarę dobrze. W kolejnych odsłonach zbyt dużo do powiedzenia nie mieli.

Patrząc na kadrę to również nie posiadają w swoich szeregach zbyt doświadczonych zawodników, szansę na grę od początku powinni Roman, Forsell czy Szczepaniak, nie powinni zbyt dużo sprawić dzisiaj problemów gospodarzom.

Reasumując, jeżeli Legia myśli o tytule Mistrzowskim o nie może sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. A w dodatku rając na własnym obiekcie i to z tak przeciętnym zespołem jak Miedź.

Spotkanie Legia – Miedź można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Legia – Miedź11.40Fortuna
Poprzedni artykułPuchar Króla: Valencia – Real Betis – 28 lutego
Następny artykułPremier League: Bournemouth – Manchester City – 2 marca
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)