Na sobotę zaplanowano trzy spotkania w greckiej Super League. Jedno z nich będzie to pojedynek pomiędzy AEK, a Smyrnis. Nie da się ukryć, że gospodarze nie powinni mieć żadnych problemów z wygraniem tego pojedynku.

AEK obecnie zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem czterdziestu punktów. Trzeba przyznać, że mają jeszcze szanse na drugie miejsce, ale wyprzedzenie Olympiakosu trzeba podkreślić, że będzie niezwykle trudnym zadaniem do zrealizowania. Więc gospodarze tego pojedynku powinni skupić się na utrzymaniu obecnej pozycji i tym samym zapewnienia sobie gry w Lidze Europejskiej podczas przyszłego sezonu.

Podopieczni Jimeneza z pewnością będą chcieli wykorzystać w tym pojedynek na własnym obiekcie, gdzie w tym sezonie zanotowali osiem wygranych, dwukrotnie remisowali oraz raz przegrali. Warto jest podkreślić, że w tym potyczkach stracili zaledwie cztery bramki, a strzelili pięć razy więcej!

Można być pewnym, że podopieczni Jimeneza chcą zrewanżować się za ostatni pojedynek. Przegrali 4-1 z Olympiakosem, ale wynik nie pokazuje tego co się działo. Piłkarze AEKu owszem byli nieco słabszym zespołem, ale nie, aż takim aby odnieść bolesną porażką. A mają ku temu dobrego rywala, żeby się przełamać. Ponieważ można być pewnym, że jeżeli gospodarze zagrają na swoim poziomie to nie powinni mieć żadnych problemów z wygraną.

„AEK to ekipa przynajmniej o jedną klasę lepsza i zdecydowanie bardziej doświadczona. W tym boju podopieczni Jimeneza nie powinni mieć żadnych problemów z wygraniem swojego pojedynku” – pisze ekspert portalu etypy.pl

Smyrnis tp zdecydowanie najsłabsza drużyna w lidze. Z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów zamykają ligową tabelę. Nic dobrego o nich nie można powiedzieć, a sami dobrze wiedzą jaki los ich czeka. A dokładnie mówiąc spadek z ligi. Ponieważ trudno jest uwierzyć, żeby byliby wstanie odrobić stratę, aż trzynastu punktów do miejsc dających utrzymanie.

Ta ekipa jak prezentowała się bardzo słabo, nadal utrzymuje bardzo niski poziom. Wygranie spotkania przychodzi dla nich z wielkim trudem. W ostatnich pięciu pojedynkach punktowali zaledwie raz. Można powieziec, że wówczas sensacyjnie pokonali na wyjeździe Panionios 1-0. Lecz w kolejnym już spotkaniu wszystko wróciło do „normy” i podopieczni Tennesa przegrali 5-1 z PAOKiem.

Podczas spotkań wyjazdowych nic dobrego o tym zespole nie można powiedzieć. Zaledwie jedna wygrana i jeden remis, a także dziewięć razy do domu musieli wracać bez chociażby jednego punktu. Strzelili w tym pojedynkach cztery gole, a stracili dziewiętnaście.

Spotkania bezpośrednie również zdecydowanie przemawiają za drużyną gospodarzy. AEK cztery z ostatnich pięciu pojedynków z zespołem Smynis. W pojedynku październikowym górą byli podopieczni Jimeneza wygrywając 2-0. I spokojnie dzisiaj również bez żadnych problemów gospodarze powinni zdobyć trzy punkty.

Spotkanie AEK – Smyrnis można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
AEK – SmyrnisAEK -1.51.43Fortuna
Poprzedni artykułSerie A: Milan vs Empoli – piątek (22 lutego)
Następny artykułPremier League Arsenal – Southampton – 24 lutego
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)