Dziś gry komputerowe oraz rozrywka online to zarówno automaty do gier i bonus bez depozytu w kasynie Total Casino jak i gry na konsole. Na rynku pojawia się ogromna liczba nowych tytułów. Z pewnością miłośników komiksów, zwłaszcza ze studia Marvel zainteresują dwie nowe produkcje o superbohaterach: Marvel’s Avengers oraz Marvel’s Iron Man VR.

Marvel’s Avengers

Marvel’s Avengers to przewidziana na wrzesień 2020 roku kooperacyjna gra TPP, która stworzona została przez Crystal Dynamics i Eidos-Montréal. 4 września tytuł ten ma się ukazać na PC, XONE oraz PS4, zaś pod koniec roku także na konsole nowej generacji. Ta przygodowa gra akcji przenosi nas do świata, w którym żyją znani z komiksów superbohaterowie. Pewnego dnia następuje otwarcie zupełnie nowej siedziby Avengersów w San Francisco. Niestety w mieście dochodzi do serii wybuchów, a winą za nie obarczeni zostają Avengersi.

Na dodatek podczas zamachów Kapitan Ameryka zostaje uznany za martwego, zaś cały zespół się rozpada. Muszą mierzyć się z oskarżeniami. Przy okazji tajemnicza organizacja AIM zaczyna polować na wszystkich ludzi z mocami. Dzięki nowej bohaterce dowiadujemy się, że za zamachami stało właśnie AIM, które chce przejąć władzę nad światem. Superbohaterowie mimo problemów muszą znów się połączyć i stanąć wspólnie do walki.

Gra ta ma mieć charakter single player jednak z nastawieniem na kooperację do 4 graczy. Na ekranie zobaczymy i pokierujemy takimi postaciami jak Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Iron Man czy też Czarna Wdowa. Musimy przemierzać kolejne etapy i walczyć z przeciwnikami. Przy okazji będziemy mieli do czynienia z wieloma wstawkami filmowymi, które uatrakcyjniają fabułę. System rozwoju postaci sprawia, że możemy z biegiem czasu zdobywać nowe umiejętności. Atutem jest tu oczywiście wygląd postaci zbliżonych do oryginałów z kart komiksów.

Marvel’s Iron Man VR

3 lipca na PS4 premierę miała gra Marvel’s Iron Man VR. Jej głównym bohaterem jest Tony Stark, który zamyka swoje fabryki broni i postanawia wykorzystać technologię do walki ze złem jako Iron Man. Przez lata staje się jednym z najbardziej znanych herosów, uwielbianych na całym świecie. Nieoczekiwanie jednak pada ofiarą ataku Ducha – pewnej hakerki, która walczy z korporacjami. Weszła ona w posiadanie dawnej broni Stark Industries i atakuje siedziby firmy Tony’ego Starka. Musimy zatem stanąć do walki.

Różnicą w porównaniu do poprzedniego tytułu jest to, że Marvel’s Iron Man przeznaczony jest na system VR. Konieczne zatem jest zakupienie specjalnych gogli PS VR oraz dedykowanych kontrolerów. Do nawigacji w grze wykorzystuje się bowiem dwa kontrolery Move. Pozwalają one nam zarówno sterować postacią herosa jak i wykonywać uniki, ataki za pomocą różnych elementów broni. Z początku trzeba się wszystkiego po kolei nauczyć, jednak z czasem rozgrywka stanie się niezwykle przyjemna oraz emocjonująca.

W Marvel’s Iron Man VR obok Iron Mana spotkamy także inne postaci znane z komiksów jak Pepper Pots, Friday, Nick Fury. Gra ta ma być po prostu osadzona w świecie Iron Mana, więc nie mamy tu do czynienia z origin story. Nie nawiązuje przy tym również do filmowych odsłon, więc gracze mogą liczyć na nieco inne rozwiązania fabularne.

Nowe czasy dla gier o herosach?

Do tej pory gry o superbohaterach średnio radziły sobie na rynku. Choć mieliśmy do czynienia z takimi udanymi tytułami jak Batman: Arkham Asylum oraz City, DC Universe Online czy też Marvel’s Spider-Man, to jednak sporo innych gier zawiodło oczekiwania fanów. Jak zatem będzie tym razem? Pierwsze recenzje o Marvel’s Iron Man VR są dosyć dobre, zaś Marvel’s Avengers ma szansę osiągnąć znakomity wynik sprzedaży.

Poprzedni artykułTyp dnia: Legia Warszawa – Omonia Nikozja – 26 sierpnia [środa]
Następny artykułFortuna bonus powitalny 2230 PLN. Cashback ze specjalnym kodem promocyjnym!