Coric – Chardy

Spotkanie trzynastej rakiety z czterdziestą. Owszem doświadczenie przemawia za Chardym, ale nie da se ukryć, że to właśnie Coric prezentuje się znacznie lepiej. Przede wszystkim na hardzie, gdzie to osiąga dobre wyniki. Pokazał to już nie raz w tym sezonie: czwarta runda AO czy półfinał w Dubaju. Owszem nie wyszedł mu mecz w Indian Wells, gdzie po zaciętym boju przegrał z Karlovicem, ale był to dobry pojedynek w jego wykonaniu.

Chardy natomiast po dobrym występie w Montpellier prezentuje się coraz słabiej. Ponieważ przegrywa regularnie swoje mecze kolejno w Rotterdamie, Marsylii, Indian Wells czy Phoenix. Można powiedzieć, że w Miami był blisko odpadnięcia już w pierwszej rundzie, gdzie wygrał trzeci set po TB z Jarrym. Na betonie co sezon lepiej radzi sobie Coric i to właśnie on powinien wygrać ten mecz.

Odbierz darmowy bonus bez wpłaty u bukmachera. Kod promocji BETONLINE

Kyrgios – Lajovic

Również ten mecz ma zdecydowanego faworyta, jest im Kryrgios. Co ciekawe obaj zawodnicy spotkali się ze sobą raz i to przed rokiem właśnie w Miami. Wówczas bez większych problemów wygrał Nick 2-0. I z pewnością w tym boju również chce dołożyć kolejną wygraną.

Tym bardziej, że notuje zdecydowanie lepsze wyniki od swojego rywala. Na początku marca występował w Acapulco, gdzie to wygrał całą imprezę. Po drodze pokonywał w dodatku dobrych zawodników jak Isner, Nadal czy Wawarinka. W pierwszej rundzie tej imprezy przyszło mu grać z Bublikiem, gdzie to jedynie w pierwszym secie miał nieco problemów z rywalem.

Lajovic trzeba przyznać, że na hardzie jest znacznie słabszym zawodnikiem od rywala,a do tego jego dyspozycja jest bardzo przecięta. Przegrywał regularnie w pierwszych meczach w tym sezonie. Co ciekawe właśnie w Miami osiągnął najlepszy swój występ. Wygrywał tutaj już dwa mecze. Rezultatami po 2-1 kończył pojedynki z Cuevasem oraz Nishikorim. Trzeba powiedzieć, że ten zawodnik ma spore przestoje w grze. Potrafi zagrać dobrze, ale zaraz prezentuje się poniżej możliwości.