Jedno z piątkowych spotkań w lidze czeskiej hokeja na lodzie zostanie rozegrane pomiędzy Mountfield HK, a Karlove Vary. Nie da się ukryć, że faworytami tego boju są gospodarze, którzy przynajmniej teoretycznie nie powinni mieć żadnych problemów z zanotowaniem zwycięstwa.

Mountfield HK obecnie zajmuje trzecie miejsce mając pięćdziesiąt pięć punktów. Dla porównania ich najbliżsi rywale sklasyfikowani są na dwunastej pozycji. Celem gospodarzy jest niewątpliwie wywalczenie czołowych miejsce na koniec rundy zasadniczej.

Jak zobaczymy na dyspozycję obu zespołów to przemawia ona również za gospodarzami. Hokeiści zespołu Mountfield HK wygrali cztery z pięciu ostatnich spotkań.

Tego na pewno nie można powiedzieć o drużynie przyjezdnych, którzy wygrali tylko dwa z pięciu potyczek.

Nie da się ukryć, że hokeiści zespołu Mountfield HK będą chcieli wykorzystać atut gry na własnym lodowisku, gdzie to od początku sezonu zanotowali czternaście wygranych oraz trzykrotnie ponosili porażkę.

Hokeiści zespółu Karlowych Var na wyjazdach do tej pory zanotowali cztery wygrane i ośmiokrotnie ponosili porażkę.

Kadrowo również znacznie lepiej wyglądają gospodarze, którzy w swoich szerach mają takich zawodników jak Zamorsky, Vincour, Smolanek oraz Pavlik.

Pojedynki bezpośrednie również przemawiają za gospodarzami. To wszystko sprawia, że gospodarze nie powinni mieć żadnych problemów z zanotowaniem zwycięstwa.

MeczTypKursBukmacher
Mountfield HK – Karlowe Wary11.45Forbet 
Poprzedni artykułTyp na czwartek 3 stycznia Academy Zug – Kloten
Następny artykułTyp dnia 5 stycznia: Karpat – Jukurit
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)