Newcastle – Man Utd

Ostatnie środowe spotkanie w angielskiej Premier League zostanie rozegrane na James Park, gdzie to o ligowe punkty powalczą ze sobą drużyny Newcastle z Manchesterem United.

Nie da się ukryć, że faworytami tego pojedynku są Czerwone Diabły. Po zwolnieniu Jose Mourinho ten zespół prezentuje się znacznie lepiej pod każdym względem i z pewnością będą chcieli dopisać kolejne punkty do swojego konta. Podczas ostatnich trzech pojedynków bez najmniejszych problemów ograli Cardiff, Huddersfield oraz Bournemouth.

Ekipa Manchesteru United zaczęła przede wszystkim wykorzystywać potencjał w ofensywie, gdzie strzelają regularnie bramki. Po zwolnieniu The Special One ekipa gości tego pojedynku strzeliła dwanaście goli. Widać znacząco poprawę gry w tym elemencie. Przede wszystkim na zdecydowanego lidera wyrasta Pogba, który w trzech spotkaniach prezentował wysoki poziom. I można być pewnym, że również i teraz znowu to potwierdzi. A przecież w napadzie mają takich piłkarzy Martial, Lingard oraz Rashford.

Sroki radzą sobie znacznie słabiej znajdują się po drugiej stronie ligowej tabeli. W najlepszym przypadku będą walczyć o utrzymanie się w lidze. Obecnie mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Ponadto nic wybitnego nie pokazują od początku sezonu. Wygrany zaledwie jeden mecz z pięciu chyba jest tego najlepszym dowodem.

W ostatnim boju mierzyli się z zespołem Watford, gdzie udało im się wywalczyć jeden punkt. Jednak trzeba podkreślić, że byli znacznie słabszym zespołem od rywali pod każdym względem. W tym boju na pewno będą chcieli sprawić problemy defensywie rywali. Stać ich na takie osiągniecie, tym bardziej, że grają goście w defensywie nie prezentują się dobrze. Czerwone Diabły stawiają przede wszystkim na ofensywę, co zresztą przekłada się na fakt, że w każdym z ostatnich pięciu bojów stracili bramkę.

Pojedynki bezpośrednie również przemawiają za zespołem Manchesteru United. Jednak nie były to pojedynki, podczas których brakowało bramek. I można się spodziewać, że tak samo będzie i tym razem.

MeczTypKursBukmacher
Newcastle – Man Utd 21.65Forbet 
Poprzedni artykułBukmacher LvBet zwiększa wygraną o 14%
Następny artykułTyp na czwartek 3 stycznia Academy Zug – Kloten
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)