Czas na dokończenie zmagań drugiej rundy kwalifikacji do French Open, gdzie to swoje spotkania rozegrają w środę, m.in. Troicki – Kubler czy też Tatlot – Ymer.

Pewne typy, analizy, streamy z tenisa

Pewne typy, analizy, streamy z tenisa

Tatlot – Ymer

Można spodziewać się, że nie będzie to zbyt długie spotkanie. Ymer pod względem możliwości jest znacznie lepszym zawodnikiem od swojego rywala. Trudno też wierzyć, żeby Mikaela zabrakło w turnieju głównym. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach widać, że prezentuje siew dobrej dyspozycji. Zanotował finał w Murci oraz Bordeaux czy też doszedł do ćwierćfinału w Francavilla. Miał w dodatku blisko dwa tygodnie na odpoczynek i przygotowanie się do tego turnieju. Chociaż w pierwszej rundzie eliminacyjnej zagrał dosyć przeciętnie, gdzie to wygrał pierwszego seta pewnie, by w drugim przegrać wysoko z Marcorą. Z pewnością wyciągnął wnioski z tamtego pojedynku i tutaj od pierwszej rundy powinien zagrać solidnie.

Tatlot już nie raz próbował swoich sił podczas kwalifikacji, ale nie był wstanie ich przejść. Trudno jest też uwierzyć, żeby ta sztuka udała mu się w tym roku. Mączka jest jego ulubioną nawierzchnią, gdzie to w minionych latach osiągał solidnie wynik. Lecz w tym roku nawet i na clayu nie jest wstanie tego osiągnąć. Najlepszy wynik to trzecia runda w Tunisie, ale większość swoich turniejów kończył na drugiej rundzie. Podczas pierwszej rundy kwalifikacji mierzył się z Ito. Spotkanie wygrał 2-0, ale ten mecz mógł zakończyć się inaczej, ponieważ zakończył się dopiero po TB.

sts kod promocyjny. Bonus bez wpłaty
sts kod promocyjny. Bonus bez wpłaty

Troicki – Kubler

Mimo, że Viktor zajmuje odległe miejsce w rankingu ATP to jest zdecydowanym faworytem tego boju. Przede wszystkim jest znacznie doświadczonym zawodnikiem i posiada większy potencjał. Pod względem doświadczenia również góruje nad rywalem. Mimo, że gra ten zawodnik na poziomie challengerów to trudno sobie wyobrazi, żeby tego zawodnika zabrakło w turnieju głównym. Podczas pierwsze rundy eliminacji bez najmniejszych problemów pokonał Krawietza 2-0. W dodatku można zdecydowanie powiedzieć, że ten zawodnik jest w dobrej dyspozycji, ponieważ wyniki jakie osiąga są solidnie, jak chociażby ćwierćfinał w Helibronn czy trzecia runda w Aix.

Kubler jest młodszym zawodnikiem od Viktora, ale nic wybitnego ten zawodnik nie pokazuje. Gra jego w żadnym przypadku nie przekonuje od kilku lat. Zresztą widać jest to jego wynikach, gdzie w tym sezonie zagrał zaledwie w kilku turniejach, a jak wstępował to miał ogromne problemy z wygraniem. W tym roku wygrał zaledwie dwa spotkania! Jedno z nich miało miejsce w kwalifikacji do French Open, gdzie to okazał się lepszy od Ramanathana, wygrywając 2-0. Jednak był to dosyć zacięty pojedynkę i mógł go również przegrać. Viktor jest zdecydowanie mocniejszym zawodnikiem i jeżeli zagra na swoim poziomie bez najmniejszych problemów powinien być tutaj górą.

Kwalifikacje do French Open można obejrzeć za darmo na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Tatlot – Ymer21.38Fortuna
Troicki – Kubler11.34Fortuna
Poprzedni artykułTenis. Typ dnia z ATP w Genevie: Dimitrov – Delbonis – 20 maja (poniedziałek)
Następny artykułPewniaki z kwalifikacji do French Open – 24 maja (piątek)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)