Jedną z możliwości grania w zakłady bukmacherskie jest system o nazwie Labouchere. Jest to system malejącej progresji dla zdarzenia o kursie 2.00.
Załóżmy, że postanawiamy grać za 28zl, wtedy rozpisujemy to w następujący sposób: 1-2-3-4-5-6-7. Każda z cyfr to ilość jednostek, które będziemy stawiać. Obstawiamy zakład za sumę pierwszej i ostatniej liczby czyli 1+7=8. Jeżeli ku naszej uciesze wygramy skreślamy z ciągu pierwszą i ostatnią cyfrę, a następny zakład gramy znowu pierwszą i ostatnią cyfrą (2 i 6) itd.

Labouchere system
System bukmacherski Labouchere

Jeśli przegramy, na końcu ciągu dopisujemy stawkę, za którą graliśmy czyli 8. Ciąg będzie wyglądał następująco 1-2-3-4-5-6-7-8. W momencie kiedy zostaną nam tylko dwie cyfry do zagrania i ponownie wygramy kończymy serię i możemy zaczynać od początku.

Musimy tylko dobrze wybierać spotkania, żeby nie zabrakło nam pieniędzy na zakłady.
Istnieje jeszcze jedna wersja, mianowicie podział kapitału nie rosnąco np. 3-3-3-3-3-3.

Tak samo jak powyżej gramy za sumę pierwszej i ostatniej cyfry. W przypadku wygranej skreślamy pierwszą i ostatnią cyfrę, a jeśli wygramy dopisujemy na końcu ciągu tylko jedną. Taki system najlepiej stosować przy AKO nie mniejszym niż 2.0. Jest on łagodniejszy niż progresja, ponieważ stawki nie zwiększają się tak szybko.