Jedną z możliwości grania w zakłady bukmacherskie jest system o nazwie Labouchere. Jest to system malejącej progresji dla zdarzenia o kursie 2.00.
Załóżmy, że postanawiamy grać za 28zl, wtedy rozpisujemy to w następujący sposób: 1-2-3-4-5-6-7. Każda z cyfr to ilość jednostek, które będziemy stawiać. Obstawiamy zakład za sumę pierwszej i ostatniej liczby czyli 1+7=8. Jeżeli ku naszej uciesze wygramy skreślamy z ciągu pierwszą i ostatnią cyfrę, a następny zakład gramy znowu pierwszą i ostatnią cyfrą (2 i 6) itd.

Labouchere system
System bukmacherski Labouchere

Jeśli przegramy, na końcu ciągu dopisujemy stawkę, za którą graliśmy czyli 8. Ciąg będzie wyglądał następująco 1-2-3-4-5-6-7-8. W momencie kiedy zostaną nam tylko dwie cyfry do zagrania i ponownie wygramy kończymy serię i możemy zaczynać od początku.

Musimy tylko dobrze wybierać spotkania, żeby nie zabrakło nam pieniędzy na zakłady.
Istnieje jeszcze jedna wersja, mianowicie podział kapitału nie rosnąco np. 3-3-3-3-3-3.

Tak samo jak powyżej gramy za sumę pierwszej i ostatniej cyfry. W przypadku wygranej skreślamy pierwszą i ostatnią cyfrę, a jeśli wygramy dopisujemy na końcu ciągu tylko jedną. Taki system najlepiej stosować przy AKO nie mniejszym niż 2.0. Jest on łagodniejszy niż progresja, ponieważ stawki nie zwiększają się tak szybko.

Poprzedni artykułCo to są surebety
Następny artykułCzym jest Spread betting?