W piątek 13 grudnia rozpoczną się zmagania dziewiętnastej kolejki PKO Ekstraklasy. Jedno z tych starć zostanie rozegrane w Gdyni, gdzie to miejscowa Arka mirzy się z Zagłębiem Lubin. Spodziewać się tutaj wyrównanego pojedynku, ale zapowiada się to mecz, w którym bramek nie powinno paść zbyt dużo.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin: Typ i analiza

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin: Typ i analiza

Obie te ekipy podczas ostatnich pojedynków regularnie punktowały i teraz liczą z pewnością na zwycięstwo. Jednak warto grę obu tych drużyn rozłożyć na czynniki pierwsze.

Gospodarze w zaledwie jednym z pięciu ostatnich pojedynków strzelili więcej niż jedną bramką. W dodatku miało to miejsce podczas pojedynku z Olimpią Grudziądz w meczu towarzyskim.

Z drugiej strony w ostatnich meczach tylko Jagiellonia strzeliła im więcej niż jedną bramkę!! Jak, więc widać Arka nie strzela zbyt wielu goli, ale z drugiej strony gra bardzo solidnie w defensywie. Ma to miejsce przede wszystkim u siebie!

Arka śmiało można powiedzieć, że jak na swoje możliwości gra całkiem dobrze. Jednak trzeba też spodziewać się tego, że gospodarze będą zadowoleni z jednego punktu podczas tego pojedynku” – pisze ekspert portalu soccerpicks.pl

Nie da się ukryć, że Zagłębie ma spory potencjał jak i możliwości. Jednak trzeba też przyznać, że ten sezon nie jest do końca dla nich udany. Również wynika to z powodu problemów poza sportowych tego klubu.

kod promocyjny za darmo u bukmachera betclic

Jednak w ostatnich spotkaniach Zagłębie nie grało tak źle. Wygrane z Jagą oraz Górniem Zabrze, czy też przegrana po zaciętym pojedynku z Lechią. Jednak ten zespół ma cały czas problemy ze skutecznością. W czterech ostatnich meczach na wyjazdach strzelili zaledwie trzy bramki!

Reasumując, obie drużyny na pewno nie grają „otwartego fotoblu”. Zarówno Arka jak i Zagłębie przede wszystkim konstruują się na defensywie, ponieważ z przodu nie mają zbyt dużo atutów.

Spotkanie Arka Gdynia – Zagłębie Lubin można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Arka Gdynia – Zagłębie LubinBTSS – NIE2.12Betfan
Arka Gdynia – Zagłębie Lubinunder 2.51.92 Betfan
Poprzedni artykułTyp Dnia – 10 grudnia (wtorek)
Następny artykułTyp Dnia – 16 grudnia (poniedziałek)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)