Nie da się ukryć, że hit trzydziestej pierwszej kolejki w grupie Mistrzowskie PKO Ekstraklasy zostanie rozegrany w Gliwicach, a tam miejscowy Piast zmierzy się z Lechem Poznań. Gospodarze cały czas prezentują niezwykle dobry poziom i trzeba powiedzieć, że sa nieznacznymi faworytami tego starcia.

Piast Gliwice – Lech Poznań: Typ i analiza

Piast Gliwice – Lech Poznań: Typ i analiza

Podopieczni Fornalika przed rokiem osiągnęli ogromny sukces, jakim było zdobycie tytułu Mistrza Polski. Mało kto spodziewał się, że w obecnej kampanii ta ekipa będzie znowu walczyć o czołowe miejsca. Tym bardziej, że z klubu odeszło kilku czołowych piłkarzy.

Pomimo to, Piast utrzymuje solidną swoją dyspozycję od początku praktycznie sezonu. Grają równo i przede wszystkim odpowiedzialnie. Widać gołym okiem pracę Fornalika, który to bardzo dobrze ułożył ten zespół pod względem taktycznym. Każdy z zawodników dobrze wie co ma robić i to przynosi efekty.

Najlepszym tego efektem jest to, że w pięciu meczach nie przegrali żadnego spotkania, notując cztery zwycięstwa i jeden remis. Poza tym ten mecz rozegrają na własnym obiekcie, a przed własną publicznością ta ekipa regularnie punktuje. Bilans pojedynków dziesięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki są tego najlepszym dowodem.

nowy bonus w betclic polska
Nowy bonus bukmachera betclic Polska

Owszem Lech należy również do „Topowych” ekip w PKO Ekstraklasie. Jednak trzeba tez zaznaczyć, że Kolejorz nie gra regularnie. Zdarzają im się spore wpadki, jak chociażby z Zagłębie Lubin.

Zgadza się wygrali ostanie dwa mecze i to bardzo przekonująco, gdzie okazali się lepsi od Pogoni i Korony. Jednak trzeba wziąć an to sporą poprawkę, bowiem te ekipy mają spore problemy. Portowcy nie prezentują takiej dyspozycji, jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu, zaś Korona walczy o utrzymanie się w lidze.

Kolejny minus Lecha jest to, że na wyjazdach ta drużyna od kilku sezonów „Nie błyszczy”. Przede wszystkim punktuje przy Bułgarskiej. W obecnej kampanii w delegacjach piłkarze tego zespołu zanotowali pięć zwycięstw, siedmiokrotnie przegrywali i trzy razy przegrywali.

Reasumując, zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, w którym owszem obie ekipy mają potencjał na zwycięstwo. Jednak spore znaczenie w tym wszystkim ma atut gry własnym obiekcie. A to przemawia za Piastem i to właśnie te drużyna nie powinna przegrać tego pojedynku.

Spotkanie Piast Gliwice – Lech Poznań można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Piast Gliwice – Lech PoznańBTTS1.65Betfan
Poprzedni artykułTyp dnia 11 czerwca [czwartek]
Następny artykułTyp dnia 25 czerwca [czwartek]
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)