Jedno z sobotnich pojedynków w lidze fińskiej hokeja na lodzie zostanie rozegrane pomiędzy zespołami Karpat, a Jukurit. Faworyt tego boju jest tylko jeden są nim gospodarze.

Ekipa Karpat nie ma sobie równych w lidze. Do tej pory zdobyli osiemdziesiąt dwa punkty co daje im zdecydowanie pierwsze miejsce. Przewaga nad drugim zespołem wynosi jedenaście oczek. Rundę zasadniczą praktycznie mają już wygraną, ale nie odpuszczają. Czego najlepszym dowodem są ich ostatnie wyniki, gdzie wygrali cztery z pięciu pojedynków.

Ponadto ten mecz rozegrają na własnym lodowisku, gdzie to zanotowali do tej pory piętnaście wygranych i trzykrotnie ponosili porażkę. Nie da się również tego ukryć, ze są najlepiej ułożoną drużyną w lidze. Strzelają całą masę bramek, a do tego tracą niewiele. Najlepszym tego dowodem są wyniki tej ekipy, gdzie zdecydowanie wygrywali ostatnie swoje potyczki.

Pod względem kadrowym również zdecydowanie przewyższają swoich rywali, gdzie to mają w swoich szeregach takich zawodników jak chociazby Laskinen, Heponiemi, Pyorala czy Kristof. Są to hokeiści, których spokojnie stać na zdobycie punktów w tym boju. Z drugiej strony w zespole gości jedynie Roine prezentuje średni poziom.

Zespół Jukurit nic wybitego nie prezentuje można powiedzieć od początku sezonu. Do tego boju przystąpią jako czternasta drużyna w lidze. Szanse na grę w playoffach mają, ale to można powiedzieć już tylko matematyczne. Jak zobaczymy na ich grę to ciężko znaleźć element, w którym byliby wstanie zagrozić gospodarzom.

Tym bardziej, że ten bój rozegrają na wyjeździe, gdzie to zanotowali do tej pory sześć wygranych i dwanaście razy ponosili porażkę. Jak zobaczymy na ostatnie wyniki tego zespołu na wyjazdach to prezentowali pasmo porażek. W pięciu meczach stracili zaledwie jedną bramkę. Do tego dochodzi fakt, że tracili w nich całą masę bramek. A przy takiej skuteczności gospodarzy będzie im niezwykle trudno o dobry wynik.

Wyniki bezpośrednie również przemawiają za gospodarzami. To wszystko sprawia, że ciężko znaleźć jakiś plus przemawiający za przejezdnymi.

MeczTypKursBukmacher
Karpat – Jukurit11.45Forbet 
Poprzedni artykułMountfield HK – Karlowe Wary – Typ Dnia – 4 stycznia
Następny artykułForbet zwiększa wygrane w styczniu
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)