Drugie piątkowe spotkanie w PKO Ekstraklasie będzie to pojedynek we Wrocławiu, a tam miejscowa drużyna Śląska o pierwsze ligowe punkty w 2020 roku zagra z Lechią Gdańsk. Można spodziewać się, że nie będzie to zbyt porywające spotkanie, w którym padnie sporo punktów.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk: Typ i analiza

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk: Typ i analiza

Gospodarze przez pewien okres rundy jesiennej zajmowali pierwsze miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Ostatecznie rundę zakończyli na czwartej pozycji z dorobkiem trzydziestu czterech punktów.

Lechia po tym jak w minionym roku wręcz do ostatniej kolejek walczyła o Mistrzostwo Polski, a poza tym zdobyła Puchar Polski wydawało się, że w tym sezonie pójdą „za ciosem” i znowu będą w czołówce. Jednak pierwsza część sezonu w och wykonaniu nie była najlepsza, ponieważ zakończali ją na siódmej pozycji z dorobkiem trzydziestu punktów.

Z pewnością obie te drużyny znają wartość rywala i zarówno Śląsk jak i Lechia nie będą chciały przegrać tego pojedynku” – pisze typer portalu typydnia.net.pl

Śmiało można powiedzieć, że Lechia w poprzednim sezonie zaskoczyła pozytywnie wiele osób. Jednak śmiało można powiedzieć, że dyspozycja tego zespołu na wiosnę to jest spora niewiadoma. Jeszcze w poprzedniej rundzie pisało się, że Stokowiec nie jest wstanie „wyciągnąć” więcej już z tego zespołu.

Jakby tego było mało w przerwie zimowej często można było wyczytać, że ta ekipa ma problemy natury organizacyjnej. Z klubu odszedł przecież Sobiech, blisko rozwiązywania kontraktów są Wolski oraz Peszko. Ten ostatni został przesunięty do rezerw. Na szpicy pojawi się Harslin.

Można powiedzieć, że sytuacja u gospodarzy wydaje się stabilniejsza. Jednak nie da się ukryć, że Śląsk największe problemy w ofensywie, a w szczególności z napastnikami. Z tego wynikała niewielka ilość zdobytych bramek przez ten zespół. Wszystko wskazuje, że linia ofensywna tego zespołu w tym meczu będzie wyglądała następująco: Pich Chrapek, Płacheta oraz na szpicy Exposito.

Reasumując, trudno spodziewać się, żeby podczas tego pojedynek padłoby sporo bramek. Obie te drużyny w ofensywie nie „błyszczą”. Zarówno Śląsk oraz Lechia mają swoje problemy. Obie ekipy słyną z przeciętnie gry w ataku. Z drugiej strony cechą ich wspólną jest defensywa, a tam potrafią zagrać na „zero” z tyłu.

Spotkanie Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk można oglądać za darmo online w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańskunder 2.51.81Betfan
Poprzedni artykułTyp dnia – 5 lutego (środa)
Następny artykułTyp dnia – 13 lutego (czwartek)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)