Niewątpliwie Ajax jest to bardzo ciekawie zbudowana drużyna, ale zbyt dużo do powiedzenia w dwumeczu z Realem Madryt nie powinni mieć. W kolejnej rundzie z tej pary powinniśmy zobaczyć Królewskich.

Obecny rok w wykonaniu Ajaxu na pewno nie jest zbyt dobre. Przede wszystkim w defensywie: 6-2 z Feyeneoordem, 4-4 Heerenveen w ostatnich pojedynku przegrali z Hereclesem 1-0. A trzeba powiedzieć, że mogli jeszcze znacznie wyżej przegrać, ponieważ rywale nie wykorzystali rzutu karnego. I wątpliwa sprawa, żeby doszło do zmiany w lini defensywnej, gdzie to od pierwszej minuty powinni zagrać: Kristensen, de Light, Blind czy Tagliafico, zaś w bramce Onana. Wątpliwa sprawa, żeby Ten Hag dokonał zmian w tej formacji.

W ofensywie mają również problemy. Owszem potrafią stwarzać sytuacje bramkowe, ale nie zawsze są wstanie je wykorzystać. Jak to było chociażby podczas ostatniego meczu. Zgasza się na papierze mają kim straszyć, gdzie szansę gry od pierwszej minuty powinni dostać Huntellar, Tadić, de Jong czy Schone. Jednak jest to za mało jak na gospodarzy.

„Ajax w 2019 roku nie prezentuje się zbyt dobrze. Młodych piłkarzy Ajaxu nie można skreślać i pewnie mają coś do udowodnienie, ale można powiedzieć, że czeka ich ciężkie zadanie” – pisze ekspert portalu typ-dnia.pl

Real Madryt można powiedzieć, że zaczął grać coraz lepiej. I to na pewno powinno cieszyć. Można powiedzieć, że Królewscy trafiali z formą w najlepszym momencie. Bowiem na siedem ostatnich pojedynków ligowych zanotowali zaledwie jeden remis z Barceloną 1-1. Gdzie trzeba podkreślić, że w pierwszej połowie grali niezwykle dobrze. A do tego dołożyli zwycięstwo chociażby 3-1 nad Atletico Madryt.

Real w dodatku gra niezwykle skutecznie. W czterech z ostatnich spotkań ligowych strzelili trzy lub więcej bramek. A mają przecież kim straszyć rywali: Benzema, Bale, Ramos czy Modrić. Możliwości Ci piłkarze mają bardzo duże i powinni nie raz zagrozić dla defensywy gospodarzy.

Reasumując, na pewno dla fanów Królewskich jest dobra wiadomość, ze Real zaczął grać dobrze. Widać, że w dodatku Benzema znajduje się w formie. A dzięki niemu Real Madryt zyskuje bardzo dużo.

Spotkanie Ajax – Real Madryt można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl