Pierwsze spotkanie dwudziestej drugiej kolejki niemieckiej Bundesligi zostanie rozegrane pomiędzy Augsburgiem, a Bayernem Monachium. Można powiedzieć, że jest to pojedynek pomiędzy Dawidem, a Goliatem. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście, którzy nie powinni mieć najmniejszych problemów z wygraną.

Augsburg – Bayern – piątek (15 lutego)

Obie drużyny znajdują się po dwóch odmiennych stronach ligowej tabeli, więc jednoznacznie to pokazuje, że będą grac o dwa zupełnie inne cele. Augsburg to obecnie piętnasta drużyna w lidze z dorobkiem osiemnastu punktów. Celem tego zespołu jest na pewno utrzymanie się w lidze. Jednak ich przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy punkty.

Bayern natomiast zajmuje drugie miejsce mając czterdzieści pięć punktów. Celem tej ekipy jest na pewno wywalczenie tytułu Mistrzowskiego. Owszem wszystkie atuty mają, żeby to osiągnąć, ale najpierw muszą dogonić lidera niemieckiej Bundesligi. Obecnie tracą pięć punktów do BVB.

„Bawarczycy wszystkie atuty w tym boju mają po swojej stronie. Warunek natomiast jest jeden. Muszą to potwierdzić na boisku.” – pisze ekspert etypy.pl

Jeżeli zobaczymy na obecną dyspozycję to również i ona przemawia za Bawarczykami. Ponieważ podopieczni Kovaca wygrali cztery z pięciu ostatnich pojedynków. Dla porównania ich dzisiejsi rywale w tym samym czasie sięgnęli tylko raz po komplet punktów.

Jak zobaczymy na ostatnie spotkania ekipy Augsburga to mieli spore problemy w defensywie. Zachowanie czystego konta przychodziło dla nich z wielkim trudem. A przecież podczas tego pojedynku nie raz defensywa gospodarzy będzie wystawiona na próbę. Ponieważ trudno jest przewidzieć tutaj inny scenariusz niż zdecydowaną przewagę Bawarczyków.

Trzeba podkreślić, że Bayern ma wszystkie atuty po swojej stronie. A poza tym jest niezwykle skutecznym zespołem tym roku. Nie mają, żadnych problemów z wypracowaniem sobie sytuacji bramkowych, które zresztą potrafią zamienić na gole. I można domyślać się, że podopieczni Kovaca już po pierwszej połowie powinni mieć prowadzenie.

Spotkanie Augsburg-Bayern można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Augsburg – Bayern21.30Forbet
Poprzedni artykułTyp dnia Jung – Tiafoe – 14 lutego (czwartek)
Następny artykułLvBet zwiększa wygrane na niemiecką Bundesligę o 14%
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)