Na niedzielę zaplanowano dwa spotkania w niemieckiej Bundeslidze. Jedno z nich będzie miało miejsce na BayArena, gdzie to miejscowy Bayer podejmie Dussseldorf. Trzeba podkreślić, że faworytem tego boju są gospodarze, którzy nie powinni mieć większych problemów z wygraną.

Bayer – Dussseldorf – niedziela ( 17 lutego )

Bayer obecnie zajmuje szóste miejsce w lidze mając trzydzieści trzy punkty. Możliwości na pewno mają spore i trzeba podkreślić, że mogą wywalczyć sobie nawet prawo gry w Lidze Mistrzów. Obecna ich strata przecież do czwartej drużyny wynosi tylko pięć punktów.

A Aptekarze trzeba podkreślić, że znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji. W lidze wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań. Ogrywali chociażby Wilki, Bayern czy przed tygodniem rozbili Mainz 5-1. Podczas tych pojedynków przede wszystkim bardzo dobrze radzili sobie w ofensywie. Nie mieli żadnych problemów ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych, które zresztą potrafili wykorzystać. Podczas ostatniego pojedynku z Mainz na przestrzeni całego boju stworzyli sobie osiemnaście sytuacji bramkowych, z czego oddali siedem celnych strzałów.

A mają przecież kim straszyć swoich rywali. Ponieważ siła ofensywna Aptekarzy wygląda bardzo dobrze. Szansę na grę od pierwszej minuty powinni dostać Volland, Bellarabi, Bailey czy Brandt. Ten ostatni przed tygodniem strzeli dwie bramki.

„Trudno jest uwierzyć tutaj w inny wynik spotkania niż wygrana gospodarzy. Bayer jest zdecydowanie lepszym zespołem pod każdym względem. Jeżeli utrzymają poziom z ostatnich spotkań bez najmniejszych problemów powinni zdobyć trzy punkty w tym boju”. – pisze ekspert portalu typ-dnia.pl

Ekipa gości natomiast sklasyfikowana obecnie jest na dwunastej pozycji z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów. Cel można powiedzieć, że mają osiągnięty. Jakim było utrzymanie się w lidze. Bowiem przewaga nad strefą spadkową jest pokaźna. Obecnie wynosi dziesięć punktów.

Jednak jak zobaczymy na ostatnie ich spotkania to może nic wybitnego nie pokazywali. Przede wszystkim jak wygrywali to z drużynami z dolnej części tabeli, jak: Hannover, Augsburg czy przed tygodniem okazali się lepsi od Stuttgartu. Mimo, że rywal był bardzo słaby to podopieczni Funkela nic wybitnego nie pokazali.

A o punkty w tym spotkaniu będzie na pewno trudniej. Ponieważ rozegrają te spotkania na wyjeździe, gdzie od początku sezonu wygrali dwa spotkania, czterokrotnie remisowali i tyle razy samo ponosili porażkę. Podczas tych pojedynków dosyć przeciętnie radzili sobie w defensywie, gdzie rywale nie mieli większych problemów, żeby strzelać im gole.

Spotkania bezpośrednie przemawiają zdecydowanie za Aptekarzami. Bowiem Bayer wygrał wszystkie ostatnie pięć pojedynków z Dusseldorf. I w niedzielę Bayer powinien dołożyć kolejną wygraną.

Spotkanie Bayer – Dussseldorf można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

MeczTypKursBukmacher
Bayer – Dussseldorf 11.44LvBet
Poprzedni artykułTyp dnia Hoffenheim – Hannover – sobota (16 lutego)
Następny artykułTyp dnia Nurnberga – BVB – poniedziałek ( 18 lutego )
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)