Jedno z dwóch wtorkowych spotkań w lidze duńskiej hokeja na lodzie będzie to pojedynek pomiędzy zespołami Esbjerg, a Herlev. Faworytem tego boju są gospodarze i jeżeli zagrają na swoim poziomie to powinni wygrać ten bój.

Gospodarze zajmują obecnie piąte miejsce mając czterdzieści osiem punktów. Z drugiej strony ich najbliższy rywal jest sklasyfikowany na ósmej pozycji z dorobkiem trzydziestu czterech punktów.

Można powiedzieć, że dla drużyny Herlev pomału runda zasadnicza się kończy. Ponieważ strata do siódmej drużyny jest już dosyć wyraźna, a do tego przewaga nad ostatni zespołem jest spora.

Sytuacja inaczej zupełnie wygląda po stronie gospodarzy, dla których każdy punkt jest bardzo istotny. Ponieważ przewaga nad siódmą drużyna wynosi tylko trzy punkty. A te miejsce sprawia, że będą musieli walczyć w barażach o playoffy. Można być pewnym, że gospodarze liczą przede wszystkim na zakończenie zmagań w pierwszej szóstce.

Z pewnością hokeiści Esbjerg chcą wykorzystać atut gry na własnym lodowisku, gdzie to od początku sezonu zanotowali dziewięć wygranych i siedem razy ponosili porażkę. Lecz trzeba podkreślić, że przejezdni na wyjazdach grają fatalnie. Drużyna Herlev wygrała zaledwie dwa mecze i aż czternaście razy przegrywała.

Gospodarze liczą wreszcie na przełamanie. Ponieważ podczas ostatnich pojedynków mieli sporo pecha. Ponieważ, aż trzy spotkania przegrali po dogrywce. Czas wreszcie się przełamać i sięgnąć po wygraną.

Drużyna Esjberg grając na własnym lodowisku z Herlev nie miało żadnych problemów z wygraną. Jeżeli gospodarze zagrają na swoim poziomie w tym boju to nie powinni mieć żadnych problemów z wygraną.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Esbjerg – Herlev 1 1.50 Forbet
Poprzedni artykułTyp dnia Juventus vs Chievo – poniedziałek (21 stycznia)
Następny artykułPromocja od Etoto na piłkę nożną
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)