Jedyny środowy pojedynek w angielskie Premier League zostanie rozegrany pomiędzy Evertonem, a Manchesterem City. Nie da się ukryć, że faworytem tego boju są przejezdni.

Everton obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w lidze mając trzydzieści trzy punkty. I trzeba powiedzieć, że w najlepszym przypadku ten zespół może walczyć o siódme miejsce. Bowiem strata do wyższych miejsc jest dosyć wyraźna.

Manchester City natomiast walczy o Mistrzostwo Anglii. Obecnie zajmują drugie miejsce mając pięćdziesiąt dziewięć punktów. Strata do lidera wynosi już tylko trzy oczka. Można powiedzieć zdecydowanie, że podopieczni Gaurdioli zbliżają się coraz bardziej do The Reds.

Piłkarze Evertonu grając przed własną publicznością zanotowali do tej pory sześć wygranych, trzykrotnie remisowali oraz cztery razy ponosili porażkę. Jednak trzeba podkreślić, że w ostatnim czasie ta ekipa znajduje się w poważnym kryzysie. Ponieważ słynęli z solidnej gry przed własną publicznością, a grając teraz na nawet u siebie mają problemy z wygraną. Fakt, że w pięciu ostatnich meczach u siebie zaledwie raz zdobyli jeden punkt jest tego najlepszym dowodem.

Znacznie lepsze nastroje na pewno są w zespole gości. Wygrali cztery z pięciu ostatnich pojedynków ligowych. Również grając na wyjazdach nie mają większych problemów, żeby zdobyć punktować. Ponieważ wygrali siedem pojedynków, dwukrotnie remisowali oaz trzy razy do domu musieli wracać bez chociażby jednego punktu.

„Manchester pomału odrabia stratę do The Reds. Wygrywają swoje spotkania coraz pewniej i widać lepszą jakość w ich grze. A tego nie można powiedzieć o Evertonie, który znajduje się w sporym kryzysie” – pisze ekspert portalu etypy.pl

Ekipa Guardioli do tego boju przystąpi w dobrych nastrojach po tym jak w weekend rozbili na własnym obiekcie Arsenal 3-1. A trzeba powiedzieć, że w każdym elemencie byli znacznie lepszą drużyną od rywali. A i tak Kanonierzy mogą mówić o sporym szczęściu, że przegrali mecz zaledwie różnicą dwóch bramek.

Obie ekipy grały ze sobą w połowie grudnia. Wówczas bez większych problemów wygrała drużyna prowadzona przez Guardiolę 3-1. I jeżeli dzisiaj zagrają na swoim poziomie nie powinni mieć żadnych problemów z wygraną.

Spotkanie Everton – Manchester City można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczyki.net.pl

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Everton – Manchester City 2 1.32 Forbet
Poprzedni artykułTyp na wtorek 5 lutego Marsylia vs Bordeaux
Następny artykułTyp dnia Lazio vs Empoli – 7 lutego (środa)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)