Przed nami pojedynki V kolejki PKO Ekstraklasy. Jedno z dwóch piątkowych pojedynków będzie miało miejsce w Zabrzu, a tam miejscowy Górnik zmierzy się z Wisłą Kraków. Nie da się ukryć, że faworytami tego starcia są gospodarze.

Typ i analiza meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Typ i analiza meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Do dyspozycji Górnika na początku sezonu nie można mieć żadnych zarzutów. Grają bardzo dobrą piłkę, wygrywają regularnie swoje spotkania robiąc to w bardzo dobrym stylu. I śmiało można powiedzieć, że zasłużenie zajmują fotel lidera PKO Ekstraklasy.

Odnotować jednak trzeba, że w grze Górnika nie ma żadnej przypadkowości. Każdy z piłkarzy wie co ma robić na boisku, poza tym widać schematy wypracowane na treningach. Owszem w zespole Brosza brakuje doświadczonych piłkarzy, ale jako całość są solidnymi bardzo groźnym kolektywem.

Bardzo dobrze w ten zespół wszedł Jimenez, który jest liderem w ofensywie i można być pewnym, że podczas tej rywalizacji nie raz sprawi problemy defensywie Wisły, która i tak jest bardzo słaba.

Biała Gwiazda w poprzednim sezonie bardzo słabo radziła w obronie. I nie widać żadnej poprawy gry w tym elemencie. Śmiało można powiedzieć, że nie wyciągnęli wniosków z poprzedniego sezonu. Fakt, że stracili dziewięć bramek w czterech meczach jest tego najlepszym dowodem.

STS bonus bez wpłaty własnej

Poza tym dodać trzeba również, że Wisła ma poważne problemy w większości elementów. Gołym okiem widoczne jest złe przygotowane tego zespołu, brakuje im świeżości, szybkości. Pod względem warunków fizycznych odstają o resztki stawki.

Poza tym, jak zobaczymy na ich poprzednie sezony to punktował przede wszystkim na własnym obiekcie. Na wyjazdach gra im zbytnio się nie układała. I pomimo, że od pierwszej minuty z pewnością zagra Błaszczykowski śmiem twierdzić, że ciężko będzie temu zespołowi, na zdobycie nawet jednej bramki w tym meczu.

Reasumując, na chwilę obecną Górnik przewyższa swoich rywali i to bardzo wyraźnie. Gospodarze czują się bardzo pewnie i jeśli zagrają na swoim poziomie to trzeba powiedzieć, że podopieczni Brosza zdobędą komplet punktów.

MeczTypKursBukmacher
Górnik Zabrze – Wisła Kraków11.65STS
Poprzedni artykułTyp dnia: Piast Gliwice – Hertberg: – 17 września [czwartek]
Następny artykułTyp dnia: Inter – Fiorentina – 26 września [sobota]
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)