O awans do ćwierćfinału turnieju w New Yorku powalczą Jung z Tiafoe. Faworyta nie jest trudno wskazać w rym boju, ponieważ jest ten drugi, który nie powinien mieć żadnych większych problemów ze zwycięstwem. I wszystko wskazuje, że ten mecz zakończy się w dwóch setach.

Jung – Tiafoe
Typ dnia Jung – Tiafoe – 14 lutego (czwartek)

Jung vs Tiafoe – 14 luty (czwartek)

Jung to obecnie sto czterdziesta trzecia rakieta męskiego tenisa. Dla porównania Francis sklasyfikowany jest na dwudziestej dziewiątej pozycji. Jung owszem znacznie dłużej gra w tenisa, ponieważ Francis ma dopiero niespełna dwadzieścia jeden lat. Jednak Tiafoe jest to wielki talent Amerykańskiego tenisa.

Tiafoe pokazał swoją klasę podczas Auastralian Open, gdzie doszedł do ćwierćfinału. A przecież nie miał łatwych rywali, ponieważ przychodziło mu mierzyć się chociażby z takimi zawodnikami jak Anderson, Seppi czy Dimitrov. Nie był faworytem w tych rywalizacjach, a mimo to wygrywał swoje boje. Zatrzymał go dopiero Nadal.

„Tiafoe do tego boju przystąpi jako zdecydowany faworyt. Możliwości posiada spore jak i sam talent. Co zresztą potwierdził w AO. Teraz grając na własnej ziemi będzie chciał pokazać się z dobrej strony.” – pisze ekspert portalu etypy.pl

A nie można zapominać, że Tiafoe broni punktów sprzed roku, gdzie to doszedł do ćwierćfinału. Teraz liczy na pewno na więcej, a na pewno spokojnie może wywalczyć sobie prawo gry w półfinale.

Ciężko jest uwierzyć, żeby Jung byłby wstanie postawić trudne warunki rywalowi. Tym bardziej, że grając na poziomie turniejów ATP nie notował dobrych wyników. Przecież w Pune czy Australian Open nie przechodził przez eliminacje.

W pierwszej rudzie tego turnieju grał z Ramanathanem, gdzie wygrał 2-1. Lecz trzeba powiedzieć, że miał spore przestoje w swojej grze. Był wstanie wygrać dosyć pewnie seta, by w drugim przegrać. Myśląc o dobrym wyniku w takim spotkaniu jak te musi zagrać przez cały mecz na dobrym poziomie. A w to ciężko jest uwierzyć.

Spotkanie Jung – Tiafoe można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczenazywo.xyz

MeczTypKursBukmacher
Jung – TiafoeDW 0:21.45Forbet
Poprzedni artykułTyp dnia Ajax – Real Madryt – środa (13 lutego)
Następny artykułTyp dnia Augsburg vs Bayern – piątek (15 lutego)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)