Jedno z poniedziałkowych spotkań we włoskiej Serie A zostanie rozegrane na Allainz Stadium, gdzie miejscowa drużyna Juventus zmierzy się z Chievo. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania są gospodarze, którzy nie powinni mieć żadnych problemów ze zdobyciem trzech punktów.

Śmiało można nazwać ten pojedynek jako konfrontacja Dawida z Goliatem. Ekipa Starej Damy przynajmniej o jedną klasę jest znacznie lepszą drużyną od rywali. Juve jest na bardzo dobrej drodze ku temu, aby zdobyć Mistrzostwo Włoch. Nie mają sobie równych w lidze i to resztą potwierdzają w każdym meczu.

Z pewnością będą chcieli wykorzystać atut gry na własnym obiekcie, gdzie od początku sezonu na Allainz Stadium wygrali dziewięć pojedynków i tylko raz zremisowali. Jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze.

Znacznie gorzej wiedzie się ekipie Chievo, która mając zaledwie osiem punktów zamyka ligową tabelę. Celem tego zespołu na pewno jest utrzymanie się w lidze, ale nie będzie to w żadnym wypadku łatwe zadanie. Ponieważ strata do miejsc dających utrzymanie dziewięć punktów.

A o punkty będzie niezwykle ciężko dla nich w tym pojedynku, ponieważ grając na wyjazdach mają poważne problemy ze zdobyciem punktów. Chievo i Empoli są to dwie drużyny w Serie A, które nie wygrały żadnego pojedynku wyjazdowe. Łączny bilans drużyny gości to cztery remisy i pięć porażek.

Również nie jest trudno przewidzieć przebieg tego spotkania, gdzie na pewno od pierwszej do ostatniej minuty będą przeważać gospodarze. Z pewnością Chievo zostanie zepchnięte do defensywy. Przejezdni dobrze widzą, że nie mogą się „otworzyć”. Ponieważ wówczas nie będzie z nich tak naprawdę co zbierać. W każdym elemencie piłkarskiego rzemisła drużyna Starej Damy jest niewątpliwie znacznie mocniejsza.

O czym chociażby świadczą spotkania bezpośrednie, gdzie wszystkie ostatnie pięć spotkań zakończyło się wygraną Juve 3-2.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Juventus – Chievo BTS-NIE 1.40          Fortuna
Poprzedni artykułTypy z Australian Open na 20 stycznia
Następny artykułTyp dnia Esbjerg vs Herlev – wtorek (22 stycznia)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)