Już dzisiaj, tj. 26 sierpnia kolejne spotkanie eliminacyjne do Ligi Mistrzów rozegra drużyna Legii Warszawa. Rywalem Wojskowym tym razem będzie zespół Omonii. Nieznacznym faworytem tego spotkania są gospodarze, ale czy uda im się awansować?

Legia Warszawa – Omonia Nikozja: Typ i analiza

Legia Warszawa – Omonia Nikozja: Typ i analiza

Obie drużyny w poprzedniej rudzie nieznacznie wygrały swoje mecze. Przypominając Legia pomimo przewagi tylko jedną bramkę pokonała zespół Linfield. Omonia natomiast bramkę na wagę awansu w rywalizacji z Ararat strzeliła dopiero w końcówce spotkania.

Z pewnością obie drużyny znają wagę tego spotkania i za wszelką cenne nie będą chciały tutaj grać ofensywnie. Jednak styl Omoni jest łatwy do przewidzenia. Bowiem każda drużyna Berga, nawet Legia za jego czasów nie porywała grą. Ten trener liczy wyłącznie na wynik, a nie styl.

I patrząc na pierwsze spotkanie można być pewnym, że tutaj nastawieni będą na defensywę a dopiero później będą szukać sytuacji do strzelania braki. Podczas rywalizacji z Araratem stworzyli zaledwie osiem sytuacji bramkowych. Ofensywa w tym sezonie jest osłabiona przez brak Derbyshire, czyli najskuteczniejszego strzelca tego zespołu w minionym sezonie.

STS bonus bez wpłaty własnej

Legia na pewno będzie miała tutaj przewagę, ponieważ gra na własnym obiekcie. Do tego stać ich na dobrą grę w ofensywnie, a ku temu maja dobrych piłkarzy, jak Antolić, Martins, Gvilla, Luqunhas i na szpicy Pekhart. Dodać też jest warto, że podopieczni Vukovica są wstanie grać wysokim „pressgiem”. PO straci piłki są wstanie już atakować bramkę rywala.

Defensywa Legii można powiedzieć, ze również wygląda dobrze. Śmiało można powiedzieć, że Boruc daje sporo „spokoju” i większości pewności siebie piłkarzy. Tym bardziej, że w tej formacji znajdują się ciekawi piłkarze, jak Maldenović, Jędrzjeczyk, Witeska i Karbownik.

Reasumując, nieznacznie lepiej wygląda Legia. Podopieczni Vukovića prezentują dobry styl gry, stać przecież ich na dobrą grę. I jeśli zaprezentują się na dobrym poziomie to stać ich będzie na pewno awans.

MeczTypKursBukmacher
Legia Warszawa – Omonia Nikozja11.7STS
Poprzedni artykułTyp dnia: Raków Częstochowa – Legia Warszawa – 21 sierpnia [sobota]
Następny artykułMarvel’s Avengers oraz Marvel’s Iron Man VR – gry o superbohaterach
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)