Przed nami zmagania dwudziestej drugiej kolejki hiszpańskiej LaLiga. Jedno z sobotnich pojedynków to konfrontacja pomiędzy Barceloną, a Valencią. Zdecydowanym faworytem tego boju są gospodarze i można powiedzieć, że jedynie wymiar zwycięstwa pozostaje kwestią otwartą.

la liga
Typ i analiza meczy Ligi Hiszpańskiej Barcelona – Valencia

FC Barcelona – Valencia CF

Duma Katalonii walczy o Mistrzostwo Hiszpanii, są na bardzo dobrej drodze ku temu. Przewaga nad drugim zespołem wynosi pięć punktów. A cały czas prezentują wysoką dyspozycję. Nie mają żadnych problemów z wygrywaniem swoich pojedynków. Wygrali pięć ostatnich spotkań ligowych.

Valencia natomiast liczy o przepustkę gry w europejskich pucharach. Strata do szóstej drużyny wynosi zaledwie dwa punkty. Jednak dyspozycja tego zespołu w porównaniu do Barcy nie jest taka dobra. Ponieważ wygrali trzy z pięciu pojedynków.

„Faworytem tego spotkania jest oczywiście FC Barcelona, to oni moim zdaniem zdominują Valencię i jeśli nie wygrają przewagą dwóch bramek to na pewno będzie niespodzianka. Ja typuję w tym meczu over 3,5” – typer z forum betonline.net.pl

Niewątpliwie Duma Katalonii będzie chciała wykorzystać atut gry na własnym obiekcie, gdzie to zanotowali osiem wygramych, dwukrotnie remisowali oraz raz przegrali. Nietoperze na wyjazdach zanotowali po trzy wygrane i przegrane. Do tego czterokrotnie remisowali.

Nie jest trudno przewidzieć przebieg tego spotkania. Od pierwszej minuty z pewnością będą przeważali gospodarze. Na pewno ekipa Barcelony będzie starała się narzucić swój styl gry, czyli duża wymiana podań, a do tego zmiana pozycji pomiędzy zawodnikami.

Nie jest to nic nowego Barca gra tak od dłuższego czasu i grę techniczką ma opanowaną do perfekcji. Pod każdym względem przewyższają rywali w takiej grze. Do tego nie mają żadnych problemów z wypracowaniem sobie sytuacji bramkowych, a co istotne znaczną ich część zamieniają na bramki. Strzelili już pięćdziesiąt osiem goli, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze. A ma, kto strzelać gole w tej ekipie. Messi i Suarez znajdują si8ę w bardzo dobrej dyspozycji i nie mają żadnych problemów ze strzeleniem bramek. A do tego trzeba dodać jeszcze takich piłkarzy jak chociażby Dembele.

Valencia, co tutaj dużo mówić słyną z solidnej gry, ale w defensywie. Umieją dobrze się bronić i tak na pewno będą grali w tym boju. Z prostej przyczyny. Po pierwsze jak zostało wspomniane Barcelona zdominuje tutaj znaczą cześć boiska. Po drugie Nietoperze od dłuższego czasu prezentuję defensywy styl gry. Po trzecie Valencia nie ma takiego potencjału, aby iść na „wymianę” ciosów z gospodarzami.

To wszystko sprawia, że Barcelona jest zdecydowanym faworytem tego boju i nie powinna mieć żadnych problemów z zanotowaniem wygranej.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Barcelona- Valencia 1 1.33 Totolotek

Spotkanie FC Barcelona – Valencia CF można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie Meczyki.net.pl

Poprzedni artykułTypy dnia na 1 lutego (piątek)
Następny artykułHit Serie A: AS Roma vs AC Milan – niedziela (3 lutego)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)