Po trzech wieczorach związanych z eliminacjami do europejskich pucharów czas na pojedynki ligowe. W piątkowy wieczór rozpocznie się VI kolejka PKO Ekstraklasy. Pierwsze z tych spotkań będzie to rywalizacja pomiędzy Rakowem Częstochowa z Wisłą Płock.

Raków Częstochowa – Wisła Płock: Typ i analiza

Raków Częstochowa – Wisła Płock: Typ i analiza

Śmiało można powiedzieć, że faworytami tego spotkania są gospodarze. Podopieczni Papuszuna notują zdecydowanie lepsze wyniki od rywali i widać, że chcą w tym sezonie poprawić lokatę z minionej kampanii. Na chwilę obecną Raków sklasyfikowany jest na drugiej pozycji, mając dwa razy więcej puntów od Wisły Płock, która to zajmuje dziewiąte miejsce.

Owszem w zespole Rakowa nie ma doświadczonych zawodników o głośnych nazwiskach. Jednak, jako całość gospodarze są bardzo groźny, a przede wszystkim niewygodnym rywalem dla większości ekip. Zdarzają im się niewielkie przestoje w grze, ale przez większość spotkania trzeba powiedzieć, że prezentują się bardzo dobrze.

Przede wszystkim ma to miejsce w ofensywie, gdzie są wstanie stwarzać sobie dużą ilość sytuacji bramkowych, które to w dodatku zamieniają regularnie na bramki W każdym meczu podopieczni Papuszna wypracowują sobie doskonale sytuacje do strzelania bramki. Maja przecież kim straszyć rywali, ponieważ szansę na grę od pierwszej minuty z pewnością mają Schwarz, Cebula, czy najskuteczniejsi piłkarz tej ekipy Gutkovskis.

Wisła Płock już w poprzednim sezonie radziła sobie bardzo słabo. I swoją słabą dyspozycję potwierdza w tym sezonie. Zaledwie jedną wygraną w pięciu meczach jest tego najlepszym dowodem.

betfan kod promocyjny

Podczas ostatniej rywalizacji grali z Wartą Poznań, czyli beniaminek i to w dodatku na własnym obiekcie. I trzeba powiedzieć, że Nafciarze nie mieli zbyt dużo do powiedzenia i zasłużenie zanotowali porażkę, aż 1-3. Dodać trzeba trzeba, że ciężko znaleźć, jakiś plus przemawiający za tym zespołem.

Reasumując, piłkarze Rakowa prezentują się zdecydowanie lepiej od swoich rywali. Posiadają większy potencjał oraz możliwości. Pod względem dyspozycji również przewyższają swoich przeciwników. I to wszystko sprawia, że powinni w tym meczu zdobyć komplet punktów.

MeczTypKursBukmacher
Raków Częstochowa – Wisla Płock 11.66STS
Poprzedni artykułTypy bukmacherskie na mecz Ferencvaros – Molde– 29 września [wtorek]
Następny artykułTyp dnia: Światek – Trevisan – 6 października [wtorek]
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)