Jedyne czwartkowe spotkanie w lidze szwajcarskiej hokeja na lodzie zostanie rozegrane pomiędzy Acamy Zug, a Kloten. Znacznie lepiej radzą sobie od początku sezonu goście, którzy są faworytami tego boju.

Gospodarze tego boju zajmują dziewiąte miejsce mając trzydzieści trzy punkty. Celem tego zespołu na pewno jest wskoczenie do pierwszej ósemki. Owszem szanse mają, ponieważ o playoffy widać, że będą rywalizować z zespołem Lions, do którego tracą zaledwie jeden punkt. Jednak już wyżej w tabeli będzie niezywkle trudno wskoczyć.

Ciężko też powiedzieć, że gospodarze będą mieli tutaj przewagę gry na własnym lodowisku, ponieważ od początku sezonu zanotowali na własnej tafli lodu siedem zwycięstw i tyle samo porażek.

Największym problemem tego zespołu jest defensywa. Ponieważ jak nawet i wygrywali w ostatnich bojach to i tak rywale nie mieli żadnych problemów ze strzeleniem im bramek. A teraz przyjdzie im zmierzyć się z rozpędzoną lokomotywą. Ponieważ inaczej nazwać zespołu Kloten nie można, gdyż wygrała wszystkie ostatnie pięć pojedynków.

I co istotne w tym wszystkim były to przekonując wygrane, ponieważ przewagą przynajmniej dwóch bramek. A nie ma się co dziwić pod względem skuteczności są drugą drużyną w lidze. Więcej od nich goli ma jedynie zespół Olten. Jak zobaczymy na personalia przejezdnych to można być pewnym, że największe zagrożenie będzie ze strony Suttera, MacMurchego, Fuglistera, Hellenbergera czy Obrista. Można być pewnym, że Ci zawodnicy powinni zdobyć punkty w tym boju.

Przejezdni potrzebują punktów, ponieważ walczą cały czas o pierwsze miejsce w lidze. Szanse na to mają, a w szczególności podczas takich pojedynków jak te muszą zdobywać komplet punktów.

MeczTypKursBukmacher
Academy Zug – Kloten21.57Forbet 
Poprzedni artykułNewcastle – Man Utd – Typ dnia 2 stycznia (środa)
Następny artykułMountfield HK – Karlowe Wary – Typ Dnia – 4 stycznia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)