Leicester – Cardiff

Przed nami spotkania dwudziestej kolejki angielskiej Premier League. Jedno z sobotnich spotkań zostanie rozegrane na King Power Stadium, gdzie to miejscowa drużyna Leicester podejmie Cardiff.

Gospodarze do tego pojedynku przystąpią jako siódma drużyna w lidze z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów. Grając na własnym obiekcie Lisy zanotowali cztery wygrane, dwukrotnie remisowali oraz trzykrotnie ponosili porażkę.

Ekipa Cardiff znajduje się po drugiej strony ligowej tabeli, gdzie mając zaledwie piętnaście punktów sklasyfikowani są na siedemnastej pozycji. W pojedynkach wyjazdowych zanotowali do tej pory wa remisy i siedem porażek.

Nie da się ukryć, że faworytami tego boju są gospodarze i trudno uwierzyć w fakt, żeby mogli tutaj stracić punkty. Pod każdym względem są znacznie mocniejszą drużyną od swoich rywali. Ponadto grają na własnym obiekcie co daje im przewagę. Nastroje w zespole są bardzo dobre, ponieważ wygrali dwa ostatnie boje, gdzie komplet punktów zdobywali z takimi zespołami jak Chelsea oraz Manchester City.

Teraz czeka ich zdecydowanie łatwiejszy rywal. Mają cały czas spore szanse na poprawę swojej pozycji, ponieważ strata do szóstej drużyny wynosi zaledwie cztery punkty.

Cardiff to zespół, który walczy o utrzymanie się w lidze. Na chwilę obecną ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Jak zobaczymy na dyspozycję tego zespołu to znacznie słabiej wygląda niż u gospodarzy, zaledwie jedna z pięciu wygranych.

Ponadto ogromnym problemem tego zespołu jest defensywa, stracą bardzo duża ilość bramek, a do tego strzelenie bramki przychodzi im z wielkim trudem. Znacznie lepiej wyglądają gospodarze, którzy powinni sprawić ogromne problemy dla defensywy gości. Lisy mają kim straszyć swoich rywali: Vardy czy Maddison.

Pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami wygrały Lisy 1-0. W sobotę zagrają na własnym obiekcie, gdzie to również nie powinni mieć większych problemów z zanotowaniem zwycięstwa.

MeczTypKursBukmacher
Leicester – Cardiff 11.45Forbet 
Poprzedni artykułPromocja na Premier League od Forbet
Następny artykułZwrot 20 PLN od Fortuny na Turniej Czterech Skoczni
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)