Jedno z niedzielnych spotkań w PKO Ekstraklasie będzie to rywalizacja pomiędzy Rakowem Częstochowa z Stalą Mielec. Ameryki chyba tutaj nie odkryję twierdząc, że zdecydowanymi faworytem są gospodarze, którzy nie powinni mieć żadnych problemów z wygraną.

Raków Częstochowa – Stal Mielec: Typ i analiza

Raków Częstochowa – Stal Mielec: Typ i analiza

Obie drużyny śmiało można powiedzieć, że obecnie dzieli przepaść. Najlepszym dowodem można powiedzieć, ze jest ligowa tabela. Raków jest obecnie liderem rozgryw PKO Ekstraklasy, zaś Piast mając pięć o punktów zajmuje ostatnie miejsce mając zaledwie jeden punkt.

I śmiało można powiedzieć, że tabela najlepiej pokazuj wyniki osiągane przez oba zespołu. Raków od początku zmagań gra solidnie, powtarzalnie. Śmiem twierdzić, że do ich postawy w żadnym elemencie nie można się przyczepić.

Największym plusem Rakowa jest na pewno kolektyw. Papuszun bardzo dobrze „ułożył” zespół pod każdym względem i to wszystko owocuje w rozgrywkach. Poza tym widać, że nie ma przypadkowości w tym zespole. Piłkarze Rakowa regularnie prezentuje ciekawe schematy gry, które co tutaj dużo mówić musiałby być wypracowane na treningach.

Darmowy bonus bez wpłaty u bukmachera. Kod promocji BETONLINE

Tego nie można powiedzieć o Stali. Ekipa z Podkarpacia prezentuje się bardzo słabo od początku sezonu, co zresztą było do przewidzenia od początku sezonu. Bowiem, jak większość beniaminków za cel mają utrzymanie się w lidze.

A trzeba przyznać, że nie będzie to łatwe zadanie do wykonania. Bowiem w sporej ilości spotkań grali niezywkle słabo. Jak to zresztą przed tygodniem. Wówczas mierzyli się z Białą Gwiazdą i te starcie przegrali 0-6.

Trudno spodziewać się nagłej poprawy gry w wykonaniu tego zespołu. Tym bardziej, że Raków potrafi grać agresywnie i nie odpuszcza od pierwszej do ostatniej minuty.

Reasumując, Raków przekonuje i to wyraźnie swoją grą i solidnością. Jeśli podczas tego meczu podopieczni Papszuna nie zlekceważą sowich przeciwników to śmiało można powiedzieć, że powinni bez większych problemów zdobyć trzy punkty.

MeczTypKursBukmacher
Raków Częstochowa – Stal Mielec11.46BetFan
Poprzedni artykułHygge – sztuka dobrego życia według Duńczyków
Następny artykułTyp dnia z Ligi Mistrzów – 28 października (środa)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)