Harris – Kukn

Przed nami ćwierćfinał challengera w Launceston. O awans do półfinału tej imprezy powalczą dwaj młodzi zawodnicy Harris i Kuhn. Mimo, że obaj można powiedzieć dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem to zdecydowanym faworytem jest ten pierwszy. Harris obecnie zajmuje sto jedenaste miejsce w rankingu ATP, dla porównania jego rywal sklasyfikowany jest na dwieście czterdziestej ósmej pozycji.

Patrząc na wyniki obu zawodników na betonie to również przemawia to za Harrisem, który w dodatku podczas tego sezonu pokazuje się z dobrej strony. Owszem zanotował jedną bolesną porażkę, jaka to była podczas challengera w Burnie, gdzie odpadł w drugiej rundzie. Jednak widać, że zapomniał o tamtej porażce i zaczyna grać na dobrym poziomie.

W tym turnieju nie miał żadnych problemów z wygraną. Ponieważ bardzo pewnie i z kwitkiem wygrał swoje boje z Ellisem oraz Bourchierem. I to bez straty seta. Podczas obu tych potyczek rywale nie mieli zbyt dużo do powiedzenia.

Kukn trzeba powiedzieć, że jak wygrywa to z słabszymi zawodnikami. Jak przychodzi mu zmierzyć się z dosyć wymagającym przeciwnikiem, a na pewno lepszym od siebie to zbyt dużo nie ma do powiedzenia. Przegrywa swoje pojedynki i to wyraźnie. Sporo problemów miał w poprzedniej rundzie grając z Ofnerem, ale ostatecznie wygrał bój. W meczu z Harrisem jak wygra jednego seta to można powiedzieć, że będzie spora niespodzianka.

Muguruza Blanco – Yastremska

Przed nami sptokanie ćwierćfinałowe podczas turnieju WTA w Hau Hai. Jedno z najciekawszych piątkowych pojedynków będzie to konfrontacja pomiędzy Muguruzą Blanco, a Yastremską. Można powiedzieć zdecydowanie, że trudno jest wskazać faworytkę tego boju. Lecz można być pewnym, że nie będzie to szybki pojedynek.

Trzeba przyznać, że obie zawodniczki prezentują się na dobrym poziomie. Prezentują wyniki na miarę swoich możliwości i przede wszystkim grają porownaylnie.

Jednak jak mamy porównywać Muguruzę i Yastremską na hardzie to nieco lepiej wygląda to po stronie ten drugiej.

Jak zobaczymy na wyniki Muguzy podczas tego turnieju to oba spotkania wygrywała i to bez straty seta. Mierzyła się kolejno z Lisicki oraz Barthel. Chociaż w obu tych potyczkach była zdecyeowaną faworytką to rywalki umiały z nią powalczyć. Z tą pierwszą padło łącznie dziewiętnaście gemów, zaś z Barthel linia 19.5 została złamana.

Yastremska podobnie zresztą jak i Gabrine w tym turnieju nie straciła jeszcze seta. Lecz trzeba przyznać, że wygrane tej zawodniczki były znacznie bardziej przekonujące. Rus jak i Peng w żadnym elemencie nie umiały być lepsze od rywalki. I to musiało skończyć się bardzo wysokimi porażkami. To wszystko sprawia, że zapowiada się niezywkle ciekawe spotkanie. I dosyć wątpliwe, żeby ten mecz był jednostronny.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Harris – Kukn 1 1.30 Fortuna
Muguruza Blanco – Yastremska Over 19.5 1.65 Fortuna
Poprzedni artykułTypy z siatkówki na czwartek (31 stycznia)
Następny artykułTyp dnia na sobotę Barcelona vs Valencia (2 lutego)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)