Olympiakos – AEL

Gospodarze są zdecydowanymi faworytami tego pojedynku i nie powinni mieć większych problemów z wygraną. Olympiakos jest to przecież czołowa drużyna w lidze, która ma na swoim koncie trzydzieści dziewięć punktów. Owszem ciężko będzie im zdobyć Mistrzostwo, ponieważ strata do lidera wynosi osie punktów. Lecz z drugiej strony przewaga nad trzecim zespołem wynosi sześć oczek.

Z pewnością będą chcieli wykorzystać atut gry na własnym obiekcie, gdzie to zanotowali sześć wygranych, a także po jednym razie przegrywali i remisowali. Warto jest odnotować, że w tych konfrontacjach stracili zaledwie cztery gole. Ponadto nie mają żadnych problemów ze strzeleniem bramek. Bez większych problemów przedostają się pod bramkę rywali i wykorzystują swoje sytuacje. A mają przecież kim straszyć rywali: Masouras, Fortounis czy Guerrero. I można być pewnym, że Ci zawodnicy nie raz sprawią spore problemy rywalom.

AEL to natomiast obecnie dziewiąty zespół w lidze. W najlepszym przypadku ta drużyna będzie walczył o miejsca w środku tabeli. Chociaż na pewno muszą walczyć o każdy punkt. Ponieważ przewaga nad strefą spadkowa wynosi zaledwie trzy punkty.

Trzeba powiedzieć, że na wyjazdach gra im zbytnio się nie układa, gdzie to zanotowali zaledwie jedną wygraną, dwukrotnie remisowali oraz pięć razy przegrywali. Warto odnotować, że w tych pojedynkach strzelili zaledwie cztery gole. Pojedynki bezpośrednie zdecydowanie za gospodarzami. I jeżeli zagrają na swoim poziomie nie powinni mieć żadnych problemów z wygraną.

PAOK – Giannina

Żadnych problemów z wygraniem swojego spotkania również nie powinna mieć drużyna PAOKu. Wszystkie atuty gospodarze mają po swojej stronie. Muszą jedynie to potwierdzić na boisku. A powinna być o to łatwiej, ponieważ ten pojedynek rozegrają na własnym obiekcie, gdzie to na dziewięć pojedynków jakie rozegrali w tym sezonie dziewięć wygrali. Tracąc przy tym zaledwie dwa gole!

Z drugiej strony goście znajdują się po drugiej stronie ligowej tabeli. Celem tego zespołu jest utrzymanie się w lidze, a obecna pozycja daje im grę w barażach o utrzymanie się w Super League. Sami dobrze wiedzą, że jak ciężkie zadanie czeka ich w tym boju. Tym bardziej, że grają na wyjeździe, gdzie to w tym sezonie zanotowali jedną wygraną, a także siedem razy przegrywali. Strzelając w tych bojach zaledwie cztery bramki.

Gospodarze mimo sporej przewagi nad rywalami w tabeli nie zwalniają tempa. Wygrywają mecz za meczem. I z pewnością teraz będą chcieli dopisać kolejną wygraną do swojego konta. Z pewnością od początku meczu narzucą swój styl. A przecież mają kim straszyć swoich rywali. Przede wszystkim mowa o Prijovicu czy Akpormie, czyli najlepszymi strzelcami tej ekipy. A to tego nie można zapominać o takich zawodnikach jak Bisewar czy Mauricio. Pojedynki bezpośrednie zdecydowanie za zespołem gospodarzy. I trudno jest uwierzyć, żeby tego pojedynku nie wygrali.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Olympiakos – AEL Olympiakos -1.5 1.44 Forbet
PAOK – Giannina BTS-NIE 1.40 Forbet
Poprzedni artykułTypy z tenisa na 29 stycznia (wtorek)
Następny artykułTypy z siatkówki na czwartek (31 stycznia)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)