Trzyniec – Karlove Vary

Przynajmniej na papierze większych problemów z zanotowaniem wygranej nie powinna mieć drużyna gospodarzy tego pojedynku. Zespół Trzyniec obecnie jest liderem ligi czeskiej hokeja na lodzie. Jednak na pewno nie będzie im łatwo wygrać rundy zasadniczej, ponieważ ogromne szanse mają na to cztery zespoły. Przewaga ekipy Trzyniec nad czwartą drużyną wynosi zaledwie jeden punkt. Jednak jeżeli gospodarze myślą o takim sukcesie to takie pojedynki jak te musza wygrywać i to bardzo pewnie. Tym bardziej, że ten mecz rozegrają na własnej hali, gdzie to tym sezonie zanotowali czternaście wygranych i czterokrotnie przegrywali.

Zespół Karlove Vary znajduje się obecnie po drugiej stronie ligowej tabeli. Mając zaledwie trzydzieści dziewięć punktów zajmują dwunaste miejsce. Sami pewnie już dobrze wiedzą, że poprawienie tej pozycji będzie niezwykle trudne do osiągniecia. Ponieważ strata do jedenastej ekipy wynosi osiem punktów. Poza tym dyspozycja tego zespołu pozostawia wiele do życzenia. Bowiem na pięć konfrontacji nie wygrali żadnej!! Poza tym ten mecz rozegrają na wyjeździe, gdzie wygrali tylko cztery boje, a jedenaście przegrali. Gorszy bilans ma jedynie zespół Chomutov. Również pojedynki bezpośrednie w roli zdecydowanych faworytów stawiają gospodarzy, którzy wygrali wszystkie ostatnie pięć spotkań.

Władywostok – Jokerit

Ciężko spodziewać się tutaj innego wyniku niż wygrana gości. Władywostok to jedna z najsłabszych drużyn w całej lidze rosyjskiej. Na wschodzie zajmują ostatnie miejsce i ciężko na pewno będą poprawić im obecną pozycję. Owszem wygrali dwa z pięciu ostatnich spotkań, ale jest to niewątpliwe za mało. W dodatku nie były to w żadnym wypadku jakieś przekonujące wygrane, ponieważ pokonywali drużyny z dołu tabeli. Ciężko też powiedzieć, że gra na własnym lodowisku jest dla nich sporą przewagą, ponieważ wygrali przed własną publicznością sześć spotkań i trzynastokrotnie przegrywali.

Jokeirt to drużyna, która walczy o czołowe miejsca na zachodzie. Obecnie zajmują trzecie miejsce i z pewnością tą lokatę chcą utrzymać. Wskoczyć na pierwsza dwa miejsca praktycznie nie da rady, a mają nieznaczną przewagę nad czwartym zespołem w lidze. Jeżeli myślą o zakończeniu rundy zasadniczej na trzecim miejscu to trzeba przyznać, że takie spotkania jak te muszą wygrywać. Owszem na pewno łatwiej im grać się na własnym lodowisku, ale na wyjazdach również często punktują, gdzie wygrali dwanaście pojedynków i dziesięć razy ponosili porażkę. Natomiast warto jest podkreślić, że w trzech ostatnich meczach wyjazdowych sięgnęli po wygrane. Spotkania bezpośrednie również przemawiają tutaj za zespołem Jokerit. Również hokeistów lepszych mają przejezdni, gdzie to na pewno liczą na O’Neill, Manninen, Joensuu czy Norman.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Trzyniec – Karlove Vary 1 1.44 Fortuna
Władywostok – Jokerit 2 1.45 Fortuna

Poprzedni artykułTypy z hokeja – 14 stycznia (poniedziałek)
Następny artykułKonkurs na Australian Open z LvBet. Nagroda główna – 2000 PLN
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)