Dudelange – Betis  

Drużyna Dudelange niewątpliwie kojarzy się źle przede wszystkim Legii, która to wyeliminowała Wojskowych sensacyjne. Jednak drużyna z Luksemburga sensacyjnie awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Ta drużyna w czwartkowy wieczór zagra z hiszpańskim Realem Betis. Nie da się ukryć, że zdecydowanym faworytem tego boju się goście.

Zgodnie z przewidywaniami gospodarze tego spotkania dają punkty wszystkim zespołom w grupie F. Do tej pory drużyna z Luksemburga nie zdobyła żadnego punkty i nic nie zapowiada, żeby mogłoby się coś zmienić. W zupełnie innym położeniu znajduje się ekipa gości, która z dorobkiem jedenastu punktów zajmuje pierwsze miejsce.

Z pewnością gospodarze nastawią się tutaj na defensywę i będą szukać swoich szans z kontr i stałych fragmentów gry. Jednak trzeba przyznać, że i tak to jest mało realne. Dudelange to drużyna amatorska, dla której granie z takimi zespołami to jest już ogromny sukces.

Ekipa Realu Batis osiągnęła spory sukces, ponieważ ma już zapewniony awans do kolejnej rundy tych rozgrywek. Jednak w dalszym ciągu nie są pewni pierwszego miejsca, ponieważ przewaga nad Milanem wynosi tylko jeden punkt. Trzeba przyznać, że wszystkie znaki na niebie i ziemi w roli zdecydowanego faworyta stawiają gości. Pierwsze spotkanie pewnie wygrała drużyna z Hiszpanii 3-0 i spokojnie stać ich na powtórzenie wyniku.

Villareal – Sp. Moskwa  

Sytuacja w grupie G, Ligi Europejskiej wygląda bardzo ciekawie, ponieważ wszystkie cztery zespoły mają szanse na awans. Jednak blisko awansu jest drużyna Villarealu, która podejmie na własnym obiekcie Spartak Moskwa.

Gospodarze obecnie zahamują pierwsze miejsce w grupie mając siedem punktów. Jednak ostatnia ekipa i to właśnie jest nią drużyna z Moskwy mana swoim koncie pięć oczek! W razie przegranej Żółtej Łodzi Podwodnej, to Hiszpanie odpadają z tych rozgrywek. A na pewno będą chcieli uniknąć takiego rezultatu tym bardziej, że grają na własnym obiekcie.

Piłkarze Villarealu nie przegrali jeszcze żadnego spotkania w tegorocznej fazie Ligi Europejskiej, notując jedną wygraną, i aż cztery remisy. Dla porównania drużyna z Moskwy zanotowała do tej pory jedną wygraną,dwukrotnie remisowali i tyle razy samo przegrywali.

Jednak na pewno drużyna Żółtej Łodzi Podwodnej będzie chciała wykorzystać atut gry na własnym obiekcie , gdzie to w ostatnich pojedynkach ostatnio regularnie punktowali oraz nie mieli problemów zestrzeleniem bramek. Spartak natomiast na wyjazdach gra bardzo przeciętnie.Warto jest przypomnieć chociażby pojedynek ich z Rangersami, gdzie oddali zaledwie jeden celny strzał.

Pierwszy pojedynek był bardzo emocjonujący, a zakończył się wynikiem 3-3. Teraz podopieczni  Calleja Revilla z pewnością będą chcieli sięgnąć po wygraną, a tym bardziej, że grają na własnym obiekcie. Rosjanie na wyjazdach prezentują się przeciętnie. Doświadczenie jak i potencjał również przemawia tutaj za zespołem gospodarzy.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Dudelange – Betis 2 1.34  Fortuna
Villareal – Sp. Moskwa 1 1.51  LvBet
Poprzedni artykułTypy na środę 12 grudnia
Następny artykułTypy na piątek 14 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)