Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa

Czas na spotkania dwudziestej kolejki LOTTO Ekstraklasy Jedno z czwartkowych spotkań zostanie rozegrane pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a Legią Warszawa. Trzeba przyznać, że trudno jest uwierzyć w inny wynik niż wygrana Wojskowych.

Obie drużyny znajdują się po dwóch odmiennych stronach ligowej tabeli i tym samym grają o inne cele.

Zagłębie z dorobkiem dwunastu punktów zamyka ligową tabelę i ich sytuacja nie jest za dobra, ponieważ tracą już pięć oczek do piętnastej drużyny. W zupełnie innym położeniu jest Legia, która z dorobkiem trzydziestu sześciu punktów zajmuje drugie miejsce. Wojskowi za cel mają tytuł Mistrzowski, w ich przypadku nic innego nie wchodzi w grę.

Jak zobaczymy na obecną formę to również niezbyt dobrze to wygląda po stornie gospodarzy, którzy w pięciu ostatnich pojedynkach zdobyli zaledwie jedne punkt. Znacznie lepiej to wygląda po drużynie prowadzonej przez Sa Pinto, którzy w minionych pięciu kolejkach zanotowali trzy wygrane, i po jednym razie remisowali oraz przegrali.

Owszem Legia gra na wyjeździe, ale nie powinno im przeszkodzić w zdobyciu kompletu punktów, ponieważ poza warszawą wygrali pięć spotkań, trzykrotnie remisowali oraz raz przegrali. Pod względem kadrowym również lepiej wyglądają goście. Jeżeli Wojskowi nie zlekceważą rywali to nie powinni mieć żadnych problemów z zanotowaniem zwycięstwa.

Feyenoord – Utrecht

W czwartek zostaną rozegrane spotkania 1/8 finału Pucharu Holandii. Jedno z tych pojedynków będzie rozegrane na De Kuip, gdzie to zmierzą się drużyny Feyenoordu i Utrechtu. Nie da się ukryć, że faworytami są Portowcy, którzy w dodatku ten mecz rozegrają na własnym obiekcie.

Obie drużyny w ligowej tabeli sąsiadują ze sobą, ponieważ Feyenoord zajmuje trzecią pozycję, natomiast Utrecht oczko niżej. Jednak trzeba podkreślić, że obie te drużyny dzieli siedem punktów!!

Niewątpliwie bardzo dużym atutem Portowców jest gra na własnym obiekcie, gdzie to w tym sezonie wygrywają regularnie. Podczas spotkań ligowych zanotowali osiem zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Piłkarze Utrechtu na wyjazdach grają w kratkę, gdzie to wygrali dwa mecze, trzykrotnie remisowali oraz tyle razy samo przegrywali.

Jak zobaczymy na obecną dyspozycję to przemawia ona za gospodarzami. To właśnie Portowcy są bardziej doświadczoną drużyną i posiadającą większy potencjał. Można powiedzieć, ze również są znacznie lepiej ułożoną ekipą od swoich rywali. Patrząc kadrowo również to lepiej wygląda po stronie Portowców, którzy w swoich szeregach mają chociażby doświadczonego van Persiego, który w tym sezonie zanotował siedem goli. Ponadto szansę gry powinni dostac jeszcze Berguis czy Toornstra.

Warto jest zobaczyć na spotkania ligowe, gdzie to Utrecht ma spore problemy z ogranie Portowców. Ostatni raz komplet punktów udało im się zdobyć w połowie sierpnia 2014. W tym sezonie obie drużyny grały ze sobą, wówczas górą byli Portowcy i to właśnie oni powinni również i dzisiaj sięgnąć po wygraną.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa 2 1.57 Lvbet
Feyenoord – Utrecht 1 1.45 Fortuna

Poprzedni artykułFreebet od Etoto na środę 19 grudnia
Następny artykułTypy na piątek 21 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)