Wolves – Liverpool  

Przed nami spotkania osiemnastej kolejki angielskiej Premier League. Jedyne piątkowy pojedynek zostanie rozegrany pomiędzy Wolves, z Liverpoolem. Faworyt tego meczu jest tylko jednen, rzecz jasna są nim goście.

Wolves obecnie zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli mając dwadzieścia pięć punktów. The Reds natomiast sklasyfikowani są na pierwszej pozycji mając czterdzieści pięć punktów. Gospodarze na pewno będą chcieli wykorzystać atut gry na własnym obiekcie, gdzie to zanotowali do tej pory cztery wygrane, dwukrotnie remisowali oraz trzy razy ponosili porażkę.

Ale z drugiej strony podopieczni Kloppa na wyjazdach regularnie punktują, ponieważ zanotowali do tej pory siedem zwycięstw oraz dwukrotnie remisowali. Warto jest podkreślić, że Liverpool jest to jedyna drużyna w angielskiej Premier League, która nie przegrała żadnego spotkania.

Jak zobaczymy na obecną formą to przemawia ona za Liverpoolem, która to ekipa wygrała wszystkie ostatnie pięć spotkań, w tym min. z Evertonem czy Manchesterem United. Wolves natomiast po serii spotkań bez wygranych, w każdym z trzech ostatnich pojedynków zdobywali komplet punktów.

Jednak trzeba przyznać, ze podopieczni Kloppa są lepiej ułożoną drużyną w każdym elemencie. Widać balans pomiędzy linią ofensywy, a defensywą. Strzelają dużą ilość bramek, ale i niewiele ich tracą. A tego nie można na pewno powiedzieć o gospodarzach. Również ambicje oba zespoły mają zupełnie inne. Jeżeli podopieczni Kloppa nie zlekceważą rywali to nie powinni mieć żadnych problemów, aby zanotować tutaj wygraną.

FC Koln – Bochum  

Jedno z dwóch piątkowych spotkań w niemiecionej Bundeslidze zostanie rozegrane pomiędzy Fc Koln, a Bochum. Mimo, że obie drużyny znajdują się w pierwszej ósemce ligowej tabeli to właśnie gospodarze są faworytami. ’

FC Koln obecnie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Koziołki grając na własnym obiekcie zanotowali pięć wygranych, a także po dwa razy przegrywali i remisowali.

Bochum natomiast sklasyfikowane jest na ósmej pozycji z dorobkiem dwudziestu czterech punktów. Ciężko tego zespołowi będzie wywalczyć miejsca w pierwszej piatce, ponieważ strata jest dosyć wyraźna.

W dodatku Bochum ma poważne problemy na wyjazdach, gdzie wygranie spotkania przychodzi im z wielkim trudem. Fakt, że wygrali zaedwie jeden mecz, pięciokrotnie remisowali oraz dwa razy przegrywali jest tego najlepszym dowodem.

Potencjał mają znacznie większy gospodarze, którzy stawiają sobie za cel awans do najwyższej fazy roozgrykowej w Niemczech. Potencjał ku temu mają bardzo duży, obecnie mają przewagę już pięć punktów nad trzecim zespołem. Wyniki ostatnie również przemawiają za FC Koln, ponieważ wygrali wszystkie pięć spotkań.

MeczTypKursBukmacher
Wolves – Liverpool21.57Lvbet
FC Koln – Bochum11.45Fortuna
Poprzedni artykułTypy na czwartek 20 grudnia
Następny artykułTypy na piątek 21 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)