Miedź – Lechia Gdańsk

Patrząc na to jak Miedź w tym sezonie się spisuje zbyt dużo do powiedzenia nie powinna mieć podczas potyczki z Lechią, która póki co nie zawodzi. Gospodarze z pewnością nastąpią się tutaj na defensywę, a swoich szans będą szukać z kontry i stałych fragmentów gry. Owszem podopieczni Nowaka wygrali dwa ostatnie spotkania ligowe. Jednak wrażenia zbyt dużego one nie robią. Ponieważ zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków, czyli z ekipami, która mają poważne problemy.

Teraz przyjdzie im grać z znaczni mocniejszym zespołem pod każdym względem. Stokowiec Lechię niezwykle dobrze ułożył. W ich grze nie ma żadnej przypadkowości, stanowią solidny kolektyw. Co zresztą widać w każdym ze spotkań. Jednak Legia do nich się zbliża, Lechia jak ten rok chce zakończyć na pierwszym miejscu to najlepiej jak ten bój by wygrała, ponieważ w sobotę Wojskowi zdobyli trzy punkty. Pod względem kadrowym również znacznie lepiej wygląda drużyna przyjezdnych, która ma ciekawych piłkarzy w swoich szeregach: F. Paixao, Sobiech, Lipski czy Haraslin, który potrafi wypracować bardzo dobre sytuacje bramkowe. Jeżeli Lechia zagra na swoim poziomie to spokojnie powinna zdobyć tutaj komplet punktów.

Levadiakos- PAOK

Jedyny poniedziałkowy pojedynek w greckiej Super League zostanie rozegrany pomiędzy Levadiakosem, a PAOK. Obie drużyny znajdują się po dwóch odmiennych stronach w ligowej tabeli. To wszystko sprawia, że faworyt tego boju jest tylko jeden, jest im drużyna gości.

Gospodarze można powiedzieć śmiało, że będą mieli poważne problemy w tym sezonie, aby utrzymać się w lidze. Cel tego zespołu na obecny sezon to właśnie zapewnienie sobie bytu w greckiej Super League. Jednak do tej pory zdobyli zaledwie osiem punktów. A w poniedziałek przyjdzie im zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem jakim są goście. Ciężko znaleźć jakiś plus przemawiający za gospodarzami. Maja niezwykle duże problemy w ofensywie, gdzie stworzenie akcji przychodzi im z wielkim trudem, a do tego w defensywie regularnie tracą bramki. Jedynie zespół Smyrnis stracił więcej od nich bramek.

Goście dobrze wiedzą, że są tutaj faworytami. Myśląc o Mistrzowie Grecji to sami dobrze wiedzą, że takie spotkania jak te musza wygrywać i to bardzo pewnie. A spokojnie stać ich na takie osiągnięcie, w dodatku znajdują się w gazie. Wygrali cztery ostatnie spotkania i to dosyć wyraźnie. Gospodarze na pewno będą mieli poważne problemy, aby strzelić im gola. Linia defensywna PAOK stanowi solidny kolektyw, piłkarze dobrze się rozumieją i są dobrze ustawieni taktycznie. Pięć straconych goli jest tego najlepszym dowodem. Do tego grają bardzo skutecznie. Jedynie Koniczynki strzelili od nich więcej bramek. Najskuteczniejszym piłkarzem tego zespołu jest dobrze nam znany Prijović. Serb ma na koncie już osiem trafień. Od początku sezonu radzi sobie bardzo dobrze i można być pewnym, że to potwierdzi również i w tym pojedynku.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Miedź – Lechia Gdańsk 2 2.50 Efortuna
Levadiakos- PAOK 2 1.45 Forbet
Poprzedni artykułTypy na sobotę 15 grudnia
Następny artykułPromocja od Lvbet na poniedziałek 17 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)