Siatkówka należy do najpopularniejszych drużynowych dyscyplin sportowych w Polsce i na świecie. Jej popularność rośnie z roku na rok, a sukcesy naszej reprezentacji sprawiły, że przez wielu jest traktowana jako sport narodowy (spychając na bok cieszącą się największym zainteresowaniem, ale nie przynoszącą naszym rodakom sukcesów piłkę nożną). To wszystko przełożyło się na popularność tej dyscypliny w obrębie serwisów bukmacherskich. Typujący coraz częściej sięgają po sprawdzone typy na siatkówkę, starając się zarobić na tym dynamicznym, acz często nieprzewidywalnym i kontuzjogennym sporcie. Na co musimy zwrócić uwagę, jeśli i my chcemy spróbować swoich sił w obstawianiu go? Jak i gdzie robić to skutecznie i z zyskiem?

Typy na siatkówkę - poradnik typerski online
Typy na siatkówkę – poradnik typerski online

5 kluczowych rzeczy w obstawianiu siatkówki

  • Znajomość zasad – jeżeli nigdy nie obstawialiśmy siatkówki, musimy mieć świadomość, że jest ona sportem specyficznym i unikalnym, którego zasady musimy sobie przyswoić celem efektywnego obstawiania. 
  • Analiza – typowanie siatkówki, podobnie, jak każdego innego sportu, musimy zacząć od dokładnej analizy, biorącej pod uwagę każdy aspekt, który może mieć wpływ na zmianę faworyta wybranego spotkania. Mowa o formie całej drużyny i poszczególnych jej zawodników, aktualnej pozycji w tabeli, fazie rozgrywek oraz chociażby tym, na czyim terenie będzie rozgrywało się dane spotkanie. Elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest sporo, a dokładnie przestudiowanie każdego z nich stanowi klucz do sukcesu.
  • Typy bukmacherskie – sprawdzone typy na siatkówkę potrafią dużo nam powiedzieć i w znacznym stopniu wpłynąć na to, czego dowiedzieliśmy się w fazie analitycznej. Warto brać je wyłącznie ze sprawdzonych źródeł – oglądanie studiów przed- i pomeczowych może być tym najcenniejszym, choć sięgnąć możemy też chociażby po pisma branżowe, fora dyskusyjne, grupy czy portale internetowe o tematyce siatkarskiej.
  • Kursy bukmacherskie – bukmacherzy kursami ustalanymi na wybrane spotkanie wskazują jego faworytów i tych, którzy nie mają większych szans (przynajmniej teoretycznie) na odniesienie sukcesu. Większy kurs to zazwyczaj słabsza drużyna – bukmacher śmiało kusi nas dużymi pieniędzmi wiedząc, że najprawdopodobniej je przegramy.
polski bukmacher sts oferta bonsuów 2020
Bonus bez depozytu od STS. Kod promocyjny BETONLINE
  • Sprecyzowanie założeń – w obrębie siatkówki rok w rok rozgrywa się wiele turniejów, zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. Warto, abyśmy dokładnie określili, który z nich chcemy obstawiać – pomoże nam to w skupieniu się na określonej ilości drużyn i po prostu przeprowadzanie lepszej analizy. 

Typy na siatkówkę a obstawianie na żywo

Siatkówka jest jednym ze sportów, które najczęściej są obstawiane w formule na żywo (choć, oczywiście, można typować również w modelu przedmeczowym) – wszystko ze względu na ich specyfikę i to, że każde spotkanie dzieli się przynajmniej na trzy sety (a maksymalnie na pięć). Typerzy lubią traktować jeden set niczym mecz, a typowanie na żywo umożliwia wskazywanie na zwycięzcę kolejnych setów.

Wypracowane jeszcze przed meczem typy na siatkówkę możemy wykorzystać również do obstawiania na żywo – należy jednak mieć przy tym na uwadze konieczność ich dostosowywania do tego, co aktualnie dzieje się na boisku. Siatkówka należy do najbardziej kontuzjogennych sportów, a strata kluczowych zawodników może znacznie wpłynąć na przebieg spotkania. Korzystajmy z naszej analizy, ale też bierzmy pod uwagę takie aspekty, jak przewaga gospodarza czy zmęczenie (zwłaszcza w czwartym i piątym secie, jeśli do nich dojdzie).

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na siatkówkę

Obstawianie siatkówki
Obstawianie siatkówki

Posiadając już swoje typy na siatkówkę, musimy chcieć zrealizować je u bukmachera, którego oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Nie ma co owijać w bawełnę – liczą się tutaj kursy, ale i bonusy, którymi dany operator zachęci nas do siebie. Warto mieć na uwadze to, że konto można posiadać u kilku bukmacherów jednocześnie – jest to zresztą bardzo rozsądne, bo pozwoli nam rotować nimi i korzystać z usług tego, który będzie najatrakcyjniejszy pod kątem konkretnego spotkania. Oto bukmacherzy, na których ofertę powinniśmy zwrócić szczególną uwagę:

www.STS.pl – oprócz tego, że bukmacher ten jest liderem swojej branży w Polsce, jest też sponsorem PlusLigi – polskich rozgrywek ligowych; jeżeli więc obstawiamy polską ligę, to u niego możemy liczyć na mocno preferencyjne kursy; poza nimi operator prezentuje naprawdę mocną ofertę bonusową i dużo promocji, nie tylko tych związanych z siatkówką;

www.Betclic.pl – bukmacher będący sponsorem Reprezentacji Polski w siatkówce, jest najlepszym miejscem właśnie do obstawiania spotkań rangi reprezentacyjnej; sam w sobie prezentuje bardzo szeroką ofertę na spotkania siatkarskie również w obrębie mniejszych turniejów, z atrakcyjnymi kursami i dużą ilością regularnych akcji promocyjnych;

www.eFortuna.pl – choć bukmacher ten nie sponsoruje żadnych drużyn siatkarskich, wychodzi do obstawiających z solidną ofertą na siatkówkę, stabilnymi kursami oraz regularnymi promocjami – jedną z tych najciekawszych jest jego program lojalnościowy, za sprawą którego za każdy zakład będziemy w stanie dostać


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułTyp dnia – 6 czerwca [sobota]
Następny artykułTyp dnia 11 czerwca [czwartek]
Obstawianie piłki nożnej to dla mnie prawdziwa pasja. Na co dzień zajmuję się analizą finansową w banku, dlatego wiem, jak zarządzać pieniędzmi i budżetem!