Chelsea – Leicester 

Jedno z sobotnich spotkań w angielskiej Premier League zostanie rozegrane pomiędzy Chelsea z Leicester. Faworyt tego pojedynku jest tylko jeden rzecz jasna są nim gospodarze.

Chelsea obecnie zajmuje czwarte miejsce w lidze mając trzydzieści siedem punktów. Dla porównania Lisy są sklasyfikowani na dwunastej pozycji. Niewątpliwie atutem The Blues jest własny obiekt, gdzie to zanotowali sześć zwycięstw, a także trzykrotnie remisowali.

The Blues grają o jak najwyższe cele w lidze. Chociaż trzeba przyznać, że ciężko będzie im wywalczyć Mistrzostwo Anglii, ale spokojnie stać ich, aby zmagania zakończyć w TOP 3. Lisy natomiast walczą o miejsca w TOP 10.

Jak zobaczymy na obecną formę to przemawia ona również za gospodarzami, którzy wygrali trzy z pięciu spotkań. Kadrowo również lepiej wyglądają gospodarze, którzy w swoich szeregach mają, m.in. Pedro oraz Hazarda. To wszystko powinno poprowadzić The Blues do zwycięstwa

Cardiff – Manchester United

Czerwone Diabły przystąpią do najbliższego spotkania juz bez Jose Mourinho. Manchester United zagra na wyjeździe z Cardiff. Można powiedzieć, ze faworytami są tutaj przejezdni.

Cardiff obecnie zajmuje szesnaste miejsce w lidze z dorobkiem czternastu punktów. United natomiast mają dwadzieścia sześć oczek na swoim koncie. Cardiff u siebie gra dosyć przeciętnie, podobnie jak United prezentuje się średnio.

Celem gospodarzy na pewno jest wywalczenie sobie miejsc dających grę w Lidze Mistrzów podczas przyszłego sezonu. Strata wynosi już dziewięć punktów, więc jeżeli myślą o tym celu muszą zacząć wygrywać swoje mecze. Ponieważ w ostatnim czasie mieli problemy z zdobyciem trzech punktów, bowiem w pięciu meczach wygrali tylko raz.

Cardiff natomiast walczy o utrzymanie się w lidze. Nie będzie to takie łatwe, ponieważ przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa punkty. Forma również nie zachwyca, bowiem wygrali tylko dwa mecze.

Pod względem doświadczenia, kadrowym czy potencjału znacznie lepiej wyglądają przejezdni. Być może zwolnienie Jose Mourinho wyjdzie temu zespołowi na plus.

MeczTypKursBukmacher
Chelsea – Leicester11.33Lvbet
Cardiff – Manchester United21.52Fortuna

Poprzedni artykułTypy na piątek 21 grudnia
Następny artykułTypy na niedzielę 23 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)