Karpat – KooKoo

Jedne z środowych spotkań w fińskiej lidze hokeja to pojedynek pomiędzy Karpatami, a KooKoo.  Nie da się ukryć, że faworytami są tutaj gospodarze i nie powinni mieć większych problemów z odniesieniem  zwycięstwa.

Gospodarze to lider ligi mając już czternaście punktów przewagi nad drugim zespołem. Trzeba przyznać, że drużyna Karpat nie ma sobie równych w lidze. Dodatkowo środowy mecz rozegrają na własnej tafli lodu, gdzie wygrywają bez najmniejszych problemów. Są ekipą, która i to zdecydowanie przewyższa swoich najbliższych rywali. Można powiedzieć pod każdym względem.

Różnica w tabeli chyba najlepiej to pokazuje, gdzie KooKoo traci , aż dwadzieścia pięć punktów do swojego najbliższego rywala. W dodatku na wyjazdach nic wybitnego nie pokazują, gdzie to zanotowali łącznie pięć wygranych i dziewięć przegranych.

Doświadczenie, jakość w grze, większy potencjał, klasa zawodników to niewątpliwie główne plusy zespołu gospodarzy. Wszystkie atuty tutaj mają po swojej stronie warunek tylko, że muszą to potwierdzić na tafli lodu.

Benatyky – Kladno

Patrząc na układ w tabeli to te spotkanie ma tylko jednego faworyta, jest nią ekipa gości. Przede wszystkim temu, że oba te zespoły znajdują się po dwóch odmiennych stronach ligowej tabeli.

Gospodarze do tej pory zdobyli jedynie więcej oczek od Usti.W najlepszym przypadku będą walczyli o trzynaste miejsce. Dla porównania goście to zespół, który nie tylko walczy o wygraną w rundzie zasadniczej, ale i do tego jest jednym z głównych faworytów do awansu. Obecnie tracą zaledwie trzy punkty od lidera.

Obecna forma również zdecydowanie przemawia za ekipa Kladno,która wygrała wszystkie ostatnie pięć spotkań, dla porównania gospodarze w tym czasie tylko jeden pojedynek. Głównym problemem ekipy Benatky jest defensywa. W tym elemencie grają wręcz fatalnie, tracą całą masę bramek. A, żeby mieli mało problemów to w środę zagrają z jedno z najskuteczniejszych drużyn w lidze.

Kadrowo również lepiej wyglądają goście, którzy w swoich szeregach mają takich hokeistów jak Vampola, Zkimund czy Kubik, którzy powinni poprowadzić tutaj swój zespół do zwycięstwa.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Karpat – KooKoo 1 1.46 Forbet 
Benatyky – Kladno 2 1.50  Fortuna
Poprzedni artykułTypy z Ligi Mistrzów – 11 grudzień (wtorek)
Następny artykułTypy na czwartek 13 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)