Moenchengladbach – Nurnberg

Jedno z wtorkowych spotkań w lidze niemieckiej zostanie rozegrane pomiędzy Moenchengladbach, a Nurnbergą. Faworytem są tutaj gospodarze, a obie ekipy znajdują się po dwóch odmiennych stronach ligowej tabeli.

Źrebaki to obecnie drugą ekipą niemieckiej Bundesligi. Niewątpliwie celem tego zespołu jest walka o czołowe miejsca na koniec sezonu. Spokojnie stac ich na TOP 5. Niewątpliwie gospodarze będą chcieli wykorzystać atut gry na własnym obiekcie, gdzie w tym sezonie rozegrali przed własną publicznością siedem spotkań i wszystkie je wygrali. Jak tracili punkty miało to miejsce w meczach wyjazdowych. Również pod względem jakości gry lepiej wyglądają od gości.

Goście to drużyna, która w najlepszym przypadku wywalczy sobie utrzymanie. Jednak ciężko będzie to osiągnąć patrząc na to jak ta drużyna się prezentuje. W ostatnich pięciu pojedynkach zdobyli zaledwie jeden punkt. Od początku sezonu ta drużyna słabe rezultaty. Fakt, że zajmują odległe, bo siedemnaste miejsce w ligowej tabeli jest tego najlepszym dowodem. Ponadto ten pojedynek rozegrają na wyjeździe, gdzie to notują najgorsze wyniki z wszystkich drużyn w lidze. Zaledwie dwa remisy i pięć porażek to jest rezultat tego zespołu. Ponadto grają fatalnie w defensywie stracili najwięcej bramek z wszystkich drużyn w lidze. Trudno znaleźć jakiś plus przemawiający za ekipą przyjezdnych.

Dusseldorf – BVB

Drugie z wtorkowych spotkań w niemieckiej Bundeslidze zostanie rozegrane na Esprit Arena, gdzie to o ligowe punkty powalczą drużyny Dusseldorf z BVB. Ameryki chyba tutaj się nie odkryję twierdząc, że zdecydowanym faworytem są tutaj przyjezdni i nie powinni mieć większych problemów z zanotowaniem zwycięstwa. Wszystkie atuty przemawiają tutaj za ekipą Borussi. Obecnie jest liderem niemieckiej Bundesligi, wygrywają mecz za meczem. Niewątpliwie wymienia się ich jako głównych faworytów do Mistrzostwa. Obecnie mają dziewięć punktów przewagi nad drugim zespołem. Jak zobaczymy na ich konfrontacje wyjazdowe to do tej pory wygrali pięciokrotnie i dwa razy remisowali. Pod względem kadrowym również znacznie lepiej wyglądają na tle swoich rywali. Posiadają w swojej kadrze takich zawodników jak Akcerm, Reus czy Sancho, którzy powinni spokojnie nie raz sprawić problemy defensywie rywali. A przecież BVB w ataku prezentuje się bardzo dobrze.

Dusseldorf to jedna z najsłabszych drużyn w lidze. Niewątpliwie ciężko będzie im utrzymać się w lidze. Obecna pozycja daję im grę w barażach o utrzymanie, ale z drugiej strony przewaga nad ostatnią drużyną wynosi zaledwie dwa punkty. Podczas tego boju sami dobrze wiedzą, że są skazywani na porażkę. Musza zagrać w każdym elemencie niezwykle skutecznie jak myślą o przynajmniej jednym punkcie. A będzie to bardzo trudne do zrealizowania, przede wszystkim przez ich grę w defensywie. Tracą bardzo duża ilość bramek, a przecież gospodarze to najskuteczniejsza drużyna w lidze.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
  Moenchengladbach – Nurnberg 1 1.42 Forbet
Dusseldorf – BVB 2 1.46 LvBet
Poprzedni artykułPromocja od Lvbet na poniedziałek 17 grudnia
Następny artykułTypy na środę 19 grudnia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)