Collins – Kerber

Collins osiągnęła bardzo duży sukces dochodząc do czwartej rundy Australian Open. Chyba sama się nie spodziewała, że uda jej się osiągnąć taki wynik. Tym bardziej, że po drodze pokonała takie zawodniczki jak Garcia czy Gorges. Z tą drugą miała trochę szczęścia, ponieważ przegrywała 0-1, a w drugiej partii o losach zwycięstwa zdecydował Tie-Break, który to zresztą Collins wygrała. Chociaż teraz czeka ją na pewno kolejna bardzo trudna partia. Kerber dobrze wie, że nie może zlekceważyć rywali, ponieważ jak tak się stanie to może pewnie przegrać ten pojedynek. Collins na pewno chce zmazać jeszcze plamę z pierwszego meczu pomiędzy tymi zawodniczkami, gdzie przegrała 2-0, zdobywając zaledwie dwa gemy!

Niemka nie jest tylko faworytką tego meczu, ale i całej imprezy. Trzeba podkreślić, że spokojnie stać ją na taki sukces. Podczas tego turnieju nie zawodzi. Swoje pojedynki wygrywała gładko i szybko. Można powiedzieć, że jeszcze nie miała okazji, aby się zmęczyć w tej imprezie, ponieważ łącznie w trzech spotkaniach straciła zaledwie dziesięć gemów! Ma też o co walczyć ponieważ przed rokiem doszła w tej imprezie do półfinału. Chociaż na pewno liczy na sukces z 2016 roku, gdzie wygrała całą imprezę. Stać na na dobry wynik, ale musi wygrywać swoje spotkania. A trzeba powiedzieć, że spokojnie stać ją na takie osiągnięcie.

Barty – Sharapova

Zapowiada się dosyć ciekawy pojedynek, ale zwycięstwo podczas tej potyczki powinna odnieść Rosjanka, która wraca na dobre do światowego tenisa. Maria widać, że znajduje się w dobrej dyspozycji do tego turnieju i czuje się coraz pewniej. Bez najmniejszych problemów wygrała swoje boje z Dart oraz Peterson. W obu tych spotkaniach straciła zaledwie trzy gemy! Więc jak widać możliwości posiada cały czas bardzo duże. w trzeciej rundzie los sprawił, że przyszło jej zmierzyć się z Wozniacki. Sharapova nie była faworytką tego meczu. Jednak była wstanie pokonać dobrze radzacą sobie Dunkę 2-1. Podczas decydujących momentów umiała utrzymać nerwy na wodzy. Dużym jej atutem jest serwis, gdzie rywalki mają ogromne problemy, aby ją przełamać. Można się spodziewać, że Barty z tym również będzie miała ogromne problemy.

Barty owszem posiada spory potencjał i możliwości. Jednak jak zobaczymy na doświadczenie i grę podczas dużych turniejów to zdecydowanie to przemawia za Rosjanką. Owszem Australijka chce pokazać się z jak najlepszej strony grając na własnej ziemi i za sobą pewnie będzie miała trybuny. Ale jak zobaczymy na jej grę to w żadnym wypadku nie jest tak przekonująca jak Barty. Ponieważ grała z Kumkhun, Wang oraz Sakkari. Teraz czeka ją znacznie trudniejsza przeprawa. Jeżeli Maria zagra na swoim poziomie to powinna wygrać ten pojedynek.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Collins – Kerber Kerber-1.5 1.50 Fortuna
Barty – Sharapova 2 2.10 Fortuna
Poprzedni artykułBonus 50 PLN od Etoto na zakłady
Następny artykułTyp dnia Juventus vs Chievo – poniedziałek (21 stycznia)
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)