Anisimova – Sabalenka

Trzeba powiedzieć, że jest to spotkanie dwóch dosyć młodych zawodniczek. Lecz Sabalenka jest znacznie lepszą zawodniczką, a najlepiej to pokazuje ranking. Zajmuje przecież jedenaste miejsce w rankingu WTA, zaś Anisimova sklasyfikowana jest na osiemdziesiątym dziewiątym miejscu. To chyba najlepiej pokazuje jak spora jest różnica. Do tego dochodzi fakt gry na hardzie. Na tej nawierzchni również lepiej wygląda to po stronie Sabalenki. W dwóch pierwszych spotkań, nie miała żadnych problemów z wygraną. Bardzo pewnie wygrywała pojedynki z Kalinskaya i Boulter.

Z drugiej strony na przełomie roku wygrała turniej w Shenzhen. Trzeba powiedzieć, że Anisimova jest jeszcze słabszą zawodniczką od rywali. Z pewnością będzie chciała sprawić problemy rywalce, ale nie będzie to łatwe zadanie. Chociaż trzeba przyznać, że stać ja maksymalnie na ugranie jednego seta.

Stephens – Martic

Stephens w ostatnich latach grając w Australian Open prezentowała się bardzo przeciętnie. Ponieważ odpadała w pierwszych rundach. W tym roku doszła już do trzeciej rundy i do najbliższego spotkania przystąpi jako zdecydowana faworytka. Możliwości ma ku temu ma i to spore. Przecież to obecnie piąta rakieta damskiego tenisa. Na hardzie lubi grać i to właśnie na tej nawierzchni osiąga swoje najlepsze wyniki. Widać, że pomału się ta zawodniczka rozkręca. Ponieważ kompletnie nie wyszły jej turnieje w Brisbane i Sydney, ale podczas Australian Open wygrała dwa mecze i to bez straty seta z Townsend oraz Babos. Można powiedzieć, że zbyt długo się nie męczyła, bowiem bez najmniejszych problemów wygrywała swoje boje.

Martic natomiast na hardzie prezentuje się przeciętnie. Owszem poprzedni rok może miała i udany, ale we wcześniejszych potyczkach wygrana przychodziła im z wielkim trudem. Podobnie jak Stephens wygrała dwa mecze w tym turnieju bez straty seta, ale podczas swoich potyczek była zdecydowaną faworytką. Teraz czeka ją ciężka przeprawa, ale ten mecz bez najmniejszych problemów powinna wygrać Stephens.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Anisimova – Sabalenka 1 1.44 Fortuna
Stephens – Martic 1 1.30 Fortuna
Poprzedni artykułTypy z tenisa na 17 stycznia (czwartek)
Następny artykułKonkurs na Puchar Świata w Zakopanem
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)