Mannarino – Rodionov

Mannarino wszystkie atuty tutaj ma po swojej stronie. Warunek jest jednak jeden. Musi to potwierdzić na korcie. Jest znacznie lepszym zawodnikiem od rywala, dzieli ich ponad sto sześćdziesiąt miejsc. Do tego jest bardziej doświadczonym grajkiem. Kolejny atut przemawiający za nim to gra u siebie. Odpadnięcie w drugiej rundzie i przed własną publicznością niewątpliwie boli jeszcze bardziej. Poza tym ma dobrą okazję, żeby wreszcie zanotować wygraną w tym roku. Ponieważ we wcześniejszych turniejach nie szło mu za dobrze, gdzie odpadał już w pierwszych rundach, jak to miało miejsce w Doha, Sydney oraz Australian Open. Lecz z drugiej strony miał wymagających rywali, ponieważ przychodziło mu mierzyć się z Lajovicem, Thimpsonem oraz Andersonem. W żadnym z tych pojedynków nie był faworytem.

Rodionov natomiast jest to zawodnik, który dopiero wchodzi do światowego tenisa. Nie ma jeszcze dwudziestu lat. Na pewno będzie musiał tutaj przeciwstawić się znacznie lepszemu zawodnikowi od siebie. Chociaż można powiedzieć, że w tym turnieju ograł już doświadczonego De Bekkera 2-0. Ale wynik nie pokazuje tego co działo się na korcie, ponieważ oba sety kończyły się dopiero po tie-breakach. A z drugiej strony Mannarino jest lepszym zawodnikiem od De Bekkera. Adrian jest zdecydowanym faworytem tego turnieju i nie powinien mieć zbyt dużych problemów, aby wygrać ten bój.

Ward – Paire

Można się spodziewać, że nie powinien to być zbyt długi pojedynek. Paire jest zdecydowanym faworytem tego boju i szybko stać go na zapewnienie sobie wygranej. Nawet w dwóch setach. Ward owszem sprawił niespodziankę w pierwszej rundzie pokonując Hamerego 2-1. Po bardzo zaciętymi i wyrównanym boju, ale warto jest chociażby przypomnieć jego porażkę sprzed tygodnia, gdzie przegrał z Magerem, z zawodnikiem znacznie słabszym od siebie. A do tego nie przeszedł przez eliminacje do Australian Open oraz Doha. Do tego na hali prezentuje się znacznie słabiej od rywala.

Paire na pewno nie chce tutaj zawieść swoich kibiców i dla niego odpadnięcie już po pierwszym swoim spotkaniu na pewno byłoby bardzo bolesne. Paire może wyników rewelacyjnych w tym sezonie nie osiągnął, ale można powiedzieć, że nie można mieć do niego większych zarzutów. W Pune walczył solidnie, gdzie doszedł do ćwierćfinału. O półfinał przegrał z Simonem, gdzie walczył do ostatniej piłki. W Australian Open odpadł w pierwszej rundzie, ale warto podkreślić z kim – Thiemem. Gdzie w dodatku zagrał bardzo dobry pojedynek, ale musiał uznać wyższość rywala 2-3. Więc można się spodziewać, że tutaj nie powinien jego mecz trwać zbyt długo i w dwóch setach spokojnie stać jego na wygraną.