Cornet – Pavlyuchenkova

O awans do drugiej rundy turnieju w Sankt Peterrsburgu powalczą ze sobą Cornet z Pavlyuchenkovą. Zdecydowaną faworytką tego spotkania jest ta druga i nie powinna mieć większych problemów z wygraną. tym bardziej, że Amastasia zagra u siebie ten turniej. Więc na pewno chce zaprezentować się bardzo dobrze. Tym bardziej, że poprzedni sezon w jej wykonaniu nie był najlepszy. Jednak mimo to znajduje się wyżej w rankingu od swojej rywalki o ponad dwadzieścia miejsc. Do tego turnieju na pewno przystąpi w bardzo dobrym nastroju. A do tego zyskała większą pewność siebie po tym jak w Australian Open doszła do ćwierćfinału. Do tego przemawiają za nią spotkania bezpośrednie z Cornet. Ponieważ bilans spotkań wynosi 6-1.

Cornet znajduje sobie sprawę z tego, że nie będzie jej ławo tutaj w spotkaniu. Jak zobaczymy na jej występy to jedynie w Hobart zaprezentowała się z dobrej strony, gdzie doszła do ćwierćfinału. Jednak warto jest podkreślić, że nie miała przecież tam zbyt wymagających rywali. Ponieważ zwycięstwa nad Bai, Minnen czy Paarmentier w żadnym wypadku nie są przekonujące. Tą zawodniczkę będzie stać maksymalnie na wygranie jednego seta w tym boju.

Sakkari – Goerges

Inne z wtorkowych spotkań w tej imprezie to mecz, gdzie po przeciwnych stronach siatki pojawią się Sakkari z Goerges. Nie da się ukryć, że zdecydowaną faworytką jest Goerges i nie powinna mieć ona zbyt dużych problemów z wygraną. Julia jak występowała na hali to notowała całkiem przyzwoicie wyniki. A co najważniejsze znacznie częściej występowała od rywalki. Ponieważ Sakkari na przestrzeni trzech ostatnich lat rozegrała cztery pojedynki, które zresztą wszystkie przegrała.

Jak zobaczymy na występy obu tych Pań w tym roku to również nieznacznie lepiej to wygląda po stronie Goerges, która chociażby wygrała turniej w Aucklad. Przegrała natomiast z drugiej strony swój pierwszy pojedynek z Collins w Australian Open, ale po dosyć dobrym boju i to 2-1. A każdy pamięta jak daleko zaszła Collins w tamtej imprezie. Sakkari w AO zanotowała trzecią rundę. Jednak wygrane w żadnym wypadku nie są przekonujące, ponieważ wygrane nad Ostapenko czy Sharmą nie powalają. Tym bardziej, że Maria była w nich faworytką. Doświadczenie i ogranie również są to atuty Gorges. I jeżeli zagra na swoim poziomie nie powinna mieć żadnych problemów z wygraną.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Cornet – Pavlyuchenkova 2 1.49 Fortuna
Sakkari – Goerges 2 1.48 Fortuna
Poprzedni artykułTypy z tenisa na poniedziałek 28 stycznia
Następny artykułTypy dnia na wtorek 30 stycznia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)