Bellucci – Kecmanovic

Czas na spotkania trzeciej rundy chellangera w Newport Beach. Jedno z tych spotkań zostanie rozgrane pomiędzy Belloccim, a Kecmenovicem. Nie da się ukryć, że faworytem tego boju jest ten drugi. Bellucci owszem wygrał dwa mecze w tym turnieju, gdzie pokonał Elias oraz Koepfera. Owszem sprawił niespodzianki, ale dopiero teraz czeka go prawdziwy sprawdzian. Nie da się ukryć, że Bellucci nie jest to zawodnik na hard. Ten zawodnik preferuje grę na mączce i to na tej nawierzchni prezentuje się najlepiej. Najlepszym dowodem są statystyki na hardzie, gdzie w 2017 roku osiągnął bilans 2/6, w kolejnym roku było to 0/1.

Kecmanovic widać, że posiada spory talent. Ma niespełna dwadzieścia lat, a zajmuje już sto dwudzieste piąte miejsce w rankingu ATP. Już przed rokiem można było kilka razy o nim usłyszeć. Jak chociażby podczas turnieju w Newport Beach, gdzie to doszedł do ćwierćfinału. Za sobą ma dwa turnieje w tym sezonie. W każdym z występów prezentował się bardzo dobrze, gdzie to przegrał z takimi zawodnikami jak Raonic oraz Verdasco. Mimo, że byli to zdecydowanie lepsi tenisiści to i tak Miomir był wstanie z nimi walczyć. W tym boju Kecmanovic jak zagra na swoim poziomie to spokojnie powinien wygrać.

Aragone – Young

Również podczas tego spotkanie nie jest trudno wskazać faworyta. Awansować z tej pary powinien Donald, który jest zdecydowanie lepszym tenisistą. Owszem Young w rankingu ATP jest sklasyfikowany dosyć daleko, ale w żadnym wypadku ta pozycja nie pokazuje jego prawdziwego potencjału. Przyczyna tego jest prosta, nie grał przez dłuższy okres czasu przez kontuzje. Niewątpliwie teraz chce piąć się wyżej w rankingu. A spokojnie stać jego na takie osiągnięcie. Pokazał to już w jednym z turniejów – Noumea. Doszedł w ładnym stylu tam do półfinału. Również i w Newport prezentuje dobrą dyspozycję. Wygrał bez żadnych problemów dwa swoje boje z Kypsonem oraz Rubinem. Oba mecze wygrał bez najmniejszych problemów te boje po 2-0.

Aragone trzeba podkreślić, że jest zdecydowanie słabszym zawodnikiem od swojego rywala. Posiada znacznie mniejszy potencjał. A do tego na hardzie nie radzi sobie tak dobrze. Sprawił ogromną niespodziankę w drugiej rundzie, gdzie pokonał Fratangelo 2-0. Lecz można powiedzieć, że ciężko będzie dla niego powtórzyć ten wyczyn. Aragone to nie jest zawodnik, którego stać na grę na wysokim poziomie. Warto jest chociażby przypomnieć spotkanie w Australian Open, gdzie przyszło mu zmierzyć się z Janvierem, gdzie przegrał i to zdecydowanie. Young, jeżeli nie zlekceważy rywala to nie powinien mieć żadnych problemów z zanotowaniem wygranej.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Bellucci – Kecmanovic 1 1.40 Forbet
Aragone – Young 2 1.42 Forbet
Poprzedni artykułTypy z tenisa na 23 stycznia (środa)
Następny artykułTypy z koszykówki na piątek – 25 stycznia
Od wielu lat Ekspert na portalu BetOnline, gdzie z powodzeniem typuje piłkę nożna i kilka innych dyscyplin. Interesuje się też jazdą konną i chciałby żeby na świecie panował pokój :)